Eski Beyaz Saray Yetkilisi Scaramucci, Bitcoin’in 300.000 Doları Yükselebileceğini Tahmin Ediyor

CNBC’deki son röportajı sırasında Amerikalı yatırımcı Anthony Scaramucci, Bitcoin fiyatının sonunda 300.000 dolara kadar çıkabileceğini öne sürdü. Scaramucci’ye göre bu noktada, kripto para birimini 20.000 $ veya 60.000 $’dan satın alıp almadığı önemli değil. Scaramucci, amiral gemisi kripto para biriminin önümüzdeki altı yıl içinde aşırı yükseliş fiyat hedefine ulaşabileceğine inanıyor. Yatırımcının, finansal kurumlardan gelen artan talep nedeniyle Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşacağını öngördüğü göz önüne alındığında, fiyat tahmininin referans alınmaması gerektiğini belirtmekte fayda var.

Temmuz ayı sonlarında Scaramucci, Bitcoin’e büyük bir bahis koymanın kısa vadede bir hata olduğunu kabul etti. Bununla birlikte, yatırımcı uzun vadede en büyük kripto para biriminde yükselişini sürdürüyor. Scaramucci kısa süre önce ABD Merkez Bankası’nın yıl sonuna kadar daha az agresif bir faiz artırımı politikası benimseyebileceğini ve bunun da Bitcoin’i daha yükseğe çıkarmaya yardımcı olacağını belirtti. Eski Beyaz Saray danışmanı, 1990’ların sonundaki dot-com balonu sırasında defalarca Bitcoin satın almayı Amazon hisseleri satın almakla karşılaştırdı. Mayıs ayında Scaramucci, Algorand’da (ALGO) büyük bir pozisyon aldığını açıkladı. Röportaj sırasında Scaramucci, firmasının Solana‘yı da sevdiğini söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Kasım Ayı Beklentilerini Karşılayacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu