Ethereum Merge Tarihi Tekrar Ertelendi!

Geliştiriciler Perşembe günü bir konferans görüşmesinde, son Ethereum Merge tarihinin 15 Eylül civarında gerçekleşebileceğini belirttiler. Ancak, yeni bir Ethereum Merge tarihi ile yükseltme zaman çizelgesinde olası bir başka değişiklik daha var gibi görünüyor. En son bir blogda, Ethereum Vakfı, tahmini Merge tarihinin yanlış tahmin edilebileceğinin sinyalini verdi. Hedef tarih 15 Eylül 2022, ancak bu tahminin bir hafta hatalı olabileceği belirtildi.

Yeni Ethereum Merge Tarihi Duyurusu Yakında mı?

Temmuz ayında geliştiriciler, nihai yükseltme için geçici bir tarihin, değişikliklere bağlı olarak 19 Eylül civarında olabileceğini belirtmişti. Beklenmeyen nedenlerden dolayı olası gecikmelerin ipuçları vardı. Dünün 15 veya 16 Eylül civarında bir hedef tarih olarak onaylanmasıyla, işler daha kesin görünüyordu. Bununla birlikte, programdaki başka bir değişiklik, yeni bir Ethereum Merge tarihine yol açabilir.

Ağ yükseltmesi, terminal toplam zorluğu (TTD) 5875000000000000000000’e ulaştığında gerçekleşecek şekilde ayarlanmıştır. TTD, Ethereum ağı için bir PoW mekanizmasından bir PoS mekanizmasına geçişi tetikleyecektir. Dünkü 15 Eylül tahmininin ardından Vakıf, tahmini tarihte bir haftalık hata olabileceğini söyledi:

“TTD, Proof-of-Work zorluğuna dayanıyor ve bu nedenle kesin olarak tahmin etmek biraz zor. Hedef tarih 15 Eylül 2022, ancak bu tahminde bir hafta hata olabilir.”

Merge, iki yükseltmede yürütülecek şekilde ayarlanmıştır. Konsensüs katmanındaki Bellatrix yükseltmesini, yürütme katmanında Paris takip edecek.

Ethereum Core Geliştiricileri Kesin Ayrıntıları Açıklamak İçin Gelecek Haftayı Bekleyecek

Vakıf, önümüzdeki hafta yapılacak Tüm Çekirdek Geliştiriciler Çağrısının, Merge için tahmini tarihte ince ayar yapabileceğini ekledi:

 “Önümüzdeki haftanın Tüm Çekirdek Geliştirme çağrı tahminleri yeniden kontrol edilecek ve TTD ya onaylanacak ya da hedef tarihe daha iyi ulaşmak için son bir düzenleme yapılacak.”

Ethereum, son 24 saatte %1,24 düşüşle 1,885 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Shanghai Yükseltmesinin Tarihini Açıklanırken Balinalar ETH Satışına Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu