Sheila Warren: Blokchain Güven Krizine Çözüm Olabilir - BTC MAGAZİN

Sheila Warren: Blokchain Güven Krizine Çözüm Olabilir

Blockchain ve Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) Başkanı Sheila Warren Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF), blok zincirinin küresel çapta kötüleşen güven krizine bir çözüm olabileceğini iddia etti.

Warren, kamuoyuna ABD’deki hükümetlere, bankalara, medyaya ve kurumlara duyulan güvenin “hızla azaldığını” iddia etti. Doğru bir şekilde kullanıldığında, bu zincirin bu soruna bir çözüm olabileceğini düşündüğünü belirtti:

“Bu teknoloji, üçüncü tarafların veya diğer grupların içeri girip neler olup bittiğini denetlemelerini sağlayacak bilgilere erişim sağlayabilir. Ve aslında bunun kurumlara tekrar güvenebileceğini düşünüyorum. ”

Sheila Warren

Warren daha sonra, bu tür denetlenebilir sistemlerin uygulanmasının zahmetli olacağına inandığını, ancak kamu süreçlerinin adilliğini ve çeşitli medyanın gerçekliğini kanıtlayabilmenin büyük faydalar sağlayacağını söyledi. Ayrıca bahsettiği güven krizinin çözülmezse ileride çok büyük sonuçları olacağını belirtti:

“Bence [kamu güveninin aşınması] karşılaştığımız en büyük krizlerden biri. Çünkü anarşiye doğru hızla ilerleyeceksiniz ve bu derin, çok derin bir sorundur. ”

Sheila Warren

Warren ayrıca bir adet Bitcoine (BTC) sahip olduğunu da itiraf etti:

“Blockchain’in ne olduğunu anlamam için  ilk bitcoin’i satın almam üç yıl sürdü.”

Warren ayrıca, son zamanlarda WEF tarafından oluşturulan ve Blockchain teknolojisine adanmış olan dördüncü sanayi devrimine adanmış altı konseyin, dünya liderlerinin zorluklarını, kaygılarını ve başarılarını denemeleri ve paylaşmaları için güvenilir bir yer olmaları gerektiğini belirtti.

Bu ayın başında, WEF’in sektördeki Blockchain uygulamalarını standartlaştırmak için 100’den fazla küresel tedarik zinciri ve lojistik lideriyle birlikte çalıştığını duyuruldu.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu