Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Test Etmeye Başlıyor - BTC MAGAZİN

Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Test Etmeye Başlıyor

Kurumsal kripto para birimi platformu Bakkt, 13 Haziran’da yayınlanan bir blogda Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerini 22 Temmuz’da test etmeye başlayacağını duyurdu.

Ağustos 2018’deki ilk duyurudan bu yana yasal uyumluluk konusunda birçok gecikme görmüş olan Bakkt, bir dizi teklifte ilk olarak vadeli işlemler sunacak.

Operasyon sorumlusu Adam White blog yazısında, “Apollo 11’in 50. yıldönümünden iki gün sonra, 22 Temmuz’da Bakkt, ICE Futures ABD’de listelenen ve işlem gören ve ICE Clear US’de işlem gören Bitcoin vadeli işlemleri için kullanıcı kabul testlerini başlatacak” dedi.

“Bu küçük bir adım değil. Bu lansman, kripto pazarlarına erişimde yeni bir standart oluşturacaktır. Diğer pazarlarla karşılaştırıldığında, kriptoya kurumsal katılım, pazar altyapısı ve düzenleyici kesinlik gibi kısıtlamalar nedeniyle kısıtlı kalıyor.

Adam White – Operasyon Sorumlusu

White, 1969’da ilk aya inişe geçişi karşılaştırarak, şirketin kurumsal yatırımcılar için istediği tam olarak düzenlenmiş kripto para birimini sağlamak için geçmesi gereken engelleri tekrarladı.

Duyuru, aynı hafta CME Group’tan Bitcoin vadeli işlemlerinin Mayıs ayında rekor seviyeye ulaştığını gösteren verilerle aynı hafta geldi.

Aynı zamanda, ilk kez Bitcoin vadeli işlem sağlayıcısı CBOE, bu ayın son sözleşmeleri imzalandığında sözleşme teklifleri vermeyi bırakacak.

Geleneksel platformlardan farklı olarak, Bakkt’ın sözleşmelerini fiat para birimi yerine fiziksel Bitcoin’e koyması bekleniyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu