BTC, Pandeminin Başlangıcında Neden Yükselmedi? - BTC MAGAZİN

BTC, Pandeminin Başlangıcında Neden Yükselmedi?

  • Alex Mashinsky, Bitcoin’in yatırımcılar için kriz sırasında ona yönelecek bir varlık olarak yeterince ilişkili olmadığına inanıyor.
  • Bir röportajda, önde gelen coinin pandeminin başında önemli bir artış görmediğini söyledi.

Celsius network CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin‘in mevcut finansal kriz sırasında yatırımcıların ona yönelmesi için bir varlık olarak yeterince ilişkili olmadığına inanıyor.

Alex, 22 Nisan’da bu haftanın başlarında yer alan bir röportajda, önde gelen kripto paraların pandeminin başlangıcında önemli bir artış görmediğini söyledi, çünkü ona göre, “Geçen yıl ufak bir parça aldıysanız, borsalar ile BTC arasında çok yüksek bir korelasyon göreceksiniz. ”

Varlıkların korelasyonu, koronavirüs krizi ile birleştiğinde, Bitcoin’in kurumların dikkatini çekemedi. 12 Mart’ta yaşanan çöküşün ardından, Bitcoin, hisse senetleri yerine altınla daha fazla ilişkilendirildi, ancak genel olarak Kripto Para Piyasası hala volatilite ile ünlüdür.

Beş yıl önce, BTC, hisse senetlerine karşı dalgalı görünüyordu [ama şimdi] borsadan daha istikrarlı görünüyor – sadece günde %2 hareket ediyor ve borsa % -10 hareket ediyor.

Netflix ile son on yılın en iyi performans gösteren stoklarından biri olan Alex, Bitcoin’in hala “borsa dünya şampiyonundan” 2000 kat daha iyi olduğunu belirtti.

Bunun üzerine CEO, son petrol düşüşünü de tartışmaya devam etti. Birçok işletme yatırımcılara varilleri ellerinden alması için para ödediğinden, petrol fiyatı son zamanlarda ilk kez negatif oldu. Bu tarihi olay nakit para, kripto para birimi ve BTC için önemli olsa da, bunun hiçbir etkisi kripto piyasasında görülmedi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu