Bu En Son Olduğunda, Bitcoin Bir Günde Yüzde 10 Yükseldi - BTC MAGAZİN

Bu En Son Olduğunda, Bitcoin Bir Günde Yüzde 10 Yükseldi

  • Bitcoin’in zımni oynaklığı neredeyse iki yıl içinde en düşük seviyeye düşüyor.

Londra merkezli türev analiz firması Skew tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin‘in zımni oynaklığı son zamanlarda düşüşe geçti ve 18 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Kanada’nın önde gelen kripto para birimi fon yöneticisi 3iQ Corp’un genel müdürü Tom Lombardi’nin belirttiği gibi, geçen sefer Temmuz ayının ortasında yaşanan düşüşte, oynaklık seviyesi sadece 10 gün sonra ikiye katlanmıştı:

“Bundan en son Temmuz ayında bahsettiğimde, hacim 10 gün sonra ikiye katlandı = %20 OTM 1 aylık alım opsiyonun değerinde 4,3 kat artış yaşandı.”

Bitcoin’in 10.000 Doların Üzerindeki Tarihi Serisini Başlatan Gün

Tüccarlar, vadesi dolduğunda, primi ödeyerek gönüllü olarak kullanılabilecek Bitcoin opsiyonlarına bahis oynarlar.

Bitcoin’in zımni oynaklığı (IV) opsiyon primleri tarafından belirlenir. Primler ne kadar yükseklerse, büyük bir hamle şansı o kadar yüksektir.

Bir aylık IV şu anda, kripto para piyasası bir düzeltmenin ortasındayken 8 Eylül’de kaydedilen %71’lik yerel zirveden %36 düşüş görerek; %45’te duruyor.

Tarihsel olarak, bu tür düşük volatilite dönemleri, her iki yönde de önemli piyasa değişimlerinden (büyük yükselişlerden veyahut büyük düşüşlerden) önce gelme eğilimindedir.

Bu tam olarak 27 Haziran’da Bitcoin’in bugüne kadarki en büyük ikinci günlük artışını (%11’lik yükseliş) yaptığı zamandı.

Dikkate değer bir şekilde, o gün ki Bitcoin’in en uzun yeşil mum ile yaptığı günlük kapanış, 10.000$ seviyesinin üzerindeki tarih serisini başlattı.

Şimdi ise merak konusu Bitcoin‘in tarihi tekrar tekerrür edecek mi?

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu