Cardano CEO’su, SEC’in Binance Davasının Ardından Kripto Endüstrisine Birleşme Çağrısında Bulundu

Pazartesi günü Binance’e karşı açılan SEC dava dosyası, kripto alanında şok etkisi yarattı. Bitcoin ve genel kripto piyasası son 24 saat içinde %4’ün üzerinde düşüş yaşadı.

Kripto alanının önde gelen isimleri, Binance CEO’su CZ ve ekibine destek verdi. Cardano CEO’su Charles Hoskinson, SEC’in eylemini “Amerika Birleşik Devletleri’nde boğaz daraltma 2.0’ın uygulanması için atılan adımlar serisi” olarak nitelendiren uzun bir tweet attı. SEC’in, üst düzey bankalarla ortaklık kurarak ve genel finansal alanda tam kontrol sağlayarak CBDC’yi piyasaya sürebilmek için bir “ajandası” olduğunu belirtti.

Hoskinson, son SEC eyleminin, tartışma ve müzakere yoluyla değil, zorla uygulanan bir yaptırım gibi göründüğünü ifade etti. Ayrıca SEC’in eylemini “özgürlük ve otoriterlik” arasındaki bir mücadele olarak nitelendirdi, ancak farklı oyuncuların ve teknolojinin yer aldığını belirtti.

Cardano CEO’su bu olayı, kripto para birimlerinin temel doğası ve ilgili prensipleriyle ilgili bir politik ve felsefi anlaşmazlık olarak tanımladı. Cüzdan sahipliği ve ekonomik özgürlük gibi kavramları ortadan kaldırmak için seçilmemiş bir grup bireyin kararlar aldığına dikkat çekti. Sonuç olarak, Hoskinson, kripto sektörünün oyuncularının bölünmüş bir yaklaşım yerine bir araya gelerek düzenleyici eyleme karşı ortak bir set kurallar ve yönergeler oluşturması gerektiğini belirtti.

Diğer kripto liderleri de Binance’e destek verdiler. Tron’un kurucusu Justin Sun, CZ’ye yazdığı bir mektupta tam destek verdiğini belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wikipedia, Bitcoin'in Enerji Tüketimi Nedeniyle Kripto Bağışlarını Durduracak

Sun ayrıca CZ’yi kripto sektörünü ilerletmek için gösterdiği çabalar nedeniyle övdü ve “yetenekleriniz ve etik değerleriniz tartışmasızdır” dedi.

“Unutmayın, hiçbir zaman yalnız değilsiniz, koşullar veya karşılaştığınız zorluklar ne olursa olsun. Biz arkadaşlarınız olarak, kesintisiz desteğimizi ve teşvikimizi her zaman yanınızda sunacağız. Adaletin yerini bulacağına inanıyoruz ve bu zorluğun üstesinden birlikte geleceğiz”

Justin Sun

Coinbase ve Kraken gibi kripto borsaları henüz bu konuya yorum yapmadılar ve SEC’in aynı düzenleyici baskısıyla karşı karşıyalar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu