Balinalar, SEC’in Binance Baskısının Ortasında Dipten Alım Yapıyor; Analistlere Göre Bitcoin 2023’te ATH’ye Ulaşacak

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), dünyanın en büyük kripto borsası Binance ve CEO Changpeng “CZ” Zhao’ya açtığı dava, beklenildiği gibi büyük ölçüde likidasyon veya çıkış getirmedi. Bitcoin fiyatı sadece 25.800 dolara düşerken, Ethereum fiyatı hala 1.800 doların üzerinde seyrediyor.

SEC’nin etkisi yalnızca kripto piyasasını değil, aynı zamanda hisse senedi piyasalarını da etkiledi. Kripto ve Bitcoin madenciliği hisseleri Coinbase, MicroStrategy, Robinhood Markets ve bankacılık hisseleri düştü. ABD SEC’nin Binance’ı dava etmesiyle kripto keskin bir düşüş yaşadı ve BTC ve ETH %5 düştü. Ancak, opsiyonlar dolaylı oynaklık (IV) önemli ölçüde artmadı, hatta düştü. Balinalar son haftalarda fiyat ve oynaklık üzerine short pozisyon almak için milyarlarca dolarlık opsiyon kullanmışlardı.

Balinalar, SEC'in Binance Baskısının Ortasında Dipten Alım Yapıyor; Analistlere Göre Bitcoin 2023'te ATH'ye Ulaşacak 2

Balinalar, dip alımı stratejisini kullanmaya devam ediyorlar, bu yılın başında ve banka kredi krizinde olduğu gibi. Popüler analist Credible Crypto, SEC’nin Binance davasının Bitcoin fiyatının ilk hedefe ulaşmasına yardımcı olduğunu söyledi. Bitcoin fiyatının sadece zorunlu likidasyonlar sırasında düşebileceğini öngördü, ancak Bitcoin 27.500 doları geri kazanırsa yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yol alacağımızı söyledi.

Bitcoin bir sıkışmaya ve yükseliş eğilimine tanık olacak. Bununla birlikte, daha fazla olumsuzluk, düşüşü satın almak için bir bonus olacaktır. 25.8 bin dolarlık hedef dip seviyelerine ulaştığı için spot BTC almaya başladı. Aşağı yönlü hareket 20.000 dolarla sınırlı ve Bitcoin bundan daha da düşmeyecek. Balinalar, 25.000 dolardan itibaren alım yapacaklar ve fiyatın 25.000 doların altına düşmediği için bazıları zaten alım yapmaya başladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Scott Minerd, Bitcoin'in Kilit Destek Seviyesinin Kırılabileceğini İddia Etti

BTC fiyatı şu anda 25.528 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik en düşük seviye olan 25.445 dolardan toparlandı. Ana destek seviyesi 24.800 dolar olarak kalırken, traderlar BTC fiyatını 200 haftalık hareketli ortalamayı aşmak için itmek isteyecekler.

ETH fiyatı son 24 saatte %3 düştü ve şu anda 1.805 dolar seviyesinden işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek seviyeleri sırasıyla 1.780 dolar ve 1.874 dolardır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu