Tom Lee: Bitcoin Şu An Kötü Durumda Ama…

Bugün, Bitcoin 2021 içindeki tüm kazanımlarını sildiğinde, Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu altı haneli fiyat hedefini yineledi. Uzun zamandır Bitcoin destekçisi ve yatırımcısı olan Tom Lee, BTC fiyatının yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor. 

Bitcoin ‘çok zorlu bir yama’ geçiriyor

CNBC’nin “TechCheck ” programında konuşan Lee, Bitcoin “çok zorlu bir yamada” sıkıştı ve çok yakın vadeli görünüm “harika görünmüyor” dedi. Ancak Bitcoin, yıllık kazançlarının çoğunu sadece 10 günde kaydetme eğiliminde olduğundan bu önemli olmayabilir. Bu nedenle, Bitcoin’in hala takvimde 10 gün içinde patlayıcı kazançlar kaydetmesi ve “potansiyel olarak 100.000 $ veya daha fazlasına dokunması” için yarım yılı kaldı.

Lee, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesini tutabilmesine dair “oldukça etkileyici” dedi.

2021 bir ‘kripto kışını’ önledi

Pek çok yatırımcı, 30.000 dolardaki Bitcoin fiyatının iki katına çıkarak 60.000 dolara ve ardından Lee’nin fiyat hedefine ulaşmak için tekrar neredeyse ikiye katlanmasına şüpheyle bakıyor. 2021’de Bitcoin’de görülen olumsuzluğun önceki yıllarda olacağı kadar kötü olmadığını savunuyor.

Bitcoin, kripto madenlerinin yasaklanması açısından Çin’den gelen olumsuz katalizörlerden muzdarip. ABD’de, Bitcoin “muazzam düzenleyici incelemeden” geçiyor.

Başka bir yıla bakarsanız, bu Bitcoin’i ayı piyasasına, kripto kışına götürürdü. Ve yine de, Bitcoin en yüksek seviyesinden sadece %50 aşağıda.

Çin’deki baskıların aslında endişe verici bir olay olup olmadığı sorulduğunda Lee, Bitcoin’in ülkeye büyük ölçüde maruz kalmasının Bitcoin’in uzun vadeli görünümü için olumsuz bir tez olduğunu söyledi. Ünlü Bitcoin destekçisi Çin’deki son olaylar için ‘Kesinlikle olumlu bir gelişme’ yorumunda bulundu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binlerce Bitcoin Balinalar Tarafından Transfer Edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu