23 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, LTC ve XLM Fiyat Analizi

Hafta ortasında, kripto para piyasası, ilk 10 kripto paranın tümü yeniden yeşil bölgede olduğu için düşüş etkisinden çıktı.

BTC/USD

Ayılar dün sabah saldırılarına devam ederek Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşü sürdürdü. Öğleden sonra parite 30.595 dolar seviyesini kırdı ve 30.000 dolarlık psikolojik işareti test etti. Ocak 2021’de belirlenen yıllık minimum tutar 28.600 ABD Doları olarak güncellendi.

23 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, LTC ve XLM Fiyat Analizi 2
BTC/USD
Kaynak: TradingView

Günlük zaman diliminde, Stoch RSI gösterge çizgileri bir satın alma sinyali oluşturur. Paritenin dibe vurduğu ve düşüş trendi çizgisinin geri çekilme fiyatını tersine çevirebildiği umuluyor.

Aynı zamanda, gösterge çizgilerinde aşırı satım bölgesine daha derin bir düşüş için hala küçük bir potansiyel var. Bu nedenle, düşüş eğiliminin sona erdiği kesin olarak söylenemez.

Bitcoin, yazım zamanında 34.408 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Dün ayılar 1.735$ desteğini deldi ve iki ayın en düşük seviyesini 1.700$ seviyesine kadar yeniledi.

23 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, LTC ve XLM Fiyat Analizi 3
ETH/USD
Kaynak: TradingView

Akşam, Ethereum (ETH) fiyatı toparlandı ve kanalın üst sınırına (1.860 $) geri döndü. Bu seviye pariteyi sıkı bir konsolidasyonda tutabildi, ardından alıcılar oldukça güçlü bir yükseliş dürtüsü oluşturabildi ve eter fiyatını psikolojik seviye olan 2.000$’ın üzerine geri yükledi. Bugün büyük hacimli alımlar artmaya devam ederse, parite dört saatlik EMA55 bölgesine toparlanabilir.

Ethereum, yazım zamanında 2.018 dolardan işlem görüyor.

LTC/USD

Litecoin (LTC) değeri son bir günde %9,42 arttı.

23 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, LTC ve XLM Fiyat Analizi 4
LTC/USD
Kaynak: TradingView

Yükselişe rağmen, ‘dijital gümüş’ün büyümesine yüksek işlem hacmi eşlik etmiyor, bu da düşüşün devam edebileceği anlamına geliyor. Bu durumda, ayna seviyesinde 144.34$’dan yanlış bir kırılma görme şansı var.

Litecoin, yazım zamanında 129.26 dolardan işlem görüyor.

XLM/USD

Stellar (XLM) dünden bu yana %14,72 artışla bugün en çok kazanan oldu.

23 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, LTC ve XLM Fiyat Analizi 5
XLM/USD
Kaynak: TradingView

Teknik açıdan bakıldığında, Stellar (XLM) Litecoin’den (LTC) daha zayıf görünüyor, çünkü boğalar şimdiye kadar 0,2742 dolardan direnci sabitleyemedi. Bu durumda, 0,20 doların altına inen düşüş senaryosu geçerliliğini koruyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   26 Kasım 2019 Günlük Kripto Para Analizi

XLM, yazım zamanında 0.2603 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu