Cboe Müşterilerine Marjlı Bitcoin ve Ether Vadeli İşlem Sözleşmeleri Sunacak

5 Haziran Pazartesi günü Cboe Global Markets, kripto müşterilerine marjlı Bitcoin ve Ether vadeli işlem sözleşmeleri sunmak için bir lisans aldı. Cboe, piyasada Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunan ilk oyunculardan biri oldu.

En son gelişmede Cboe, yılın ikinci yarısından itibaren fiziksel ve finansal olarak uzlaşılan teminatlı sözleşmeler sunmak için ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) onay aldı.

Şimdiye kadar, Cboe yalnızca tamamen teminatlandırılmış kripto vadeli işlemleri sunuyor. Ancak, bu anlaşmalara göre, müşterilerin işlem yapmadan önce bir sözleşmenin tüm tutarını ortaya koyması gerekiyordu. Teminatlı alım satım tesisiyle, traderların bir pozisyon açarken daha az sermaye koyması gerekecek.

Ayrıca, kripto varlıklarının fiziksel yerleşimi, geleneksel firmaların aracılardan herhangi bir saklama gerekliliği olmaksızın Bitcoin ve Ether vadeli işlemlerine erişmesine olanak tanıyacak. Cboe Digital Başkanı John Palmer ayrıca şu açıklamada bulundu:

“İşte burada bizim de bir spot piyasaya sahip olmamızın avantajları var. Katılımcıları gözaltına almaya veya fiziksel varlığa dokunmaya zorlamak zorunda kalmak istemedik.”

Cboe Digital Kripto Spot Ticareti Sunacak

Palmer ayrıca Cboe Digital adlı yeni kuruluşun aynı çatı altında spot ticaret hizmeti sunmaya devam edeceğini belirtti. Cboe Digital, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin ve USDC gibi dijital varlıklar için ticaret hizmetleri sunan ABD’de kayıtlı bir borsadır. Bu varlıklar için spot ve türev ticaret seçeneklerini sunan tek platformdur.

Cboe ayrıca platformunda işlem gören token sayısını artırmak istediğini dile getirdi.

Bu gelişme, SEC’in dijital varlıklara karşı sıkı önlemler aldığı bir döneme denk geldi. Pazartesi günü, SEC, şu anda denetimi altında 115 milyar doların üzerinde dijital varlık bulunan kripto borsası Binance’a dava açtı.

Cboe öncelikle profesyonel ve kurumsal yatırımcılara hizmet veriyor. DRW, Galaxy Digital, Interactive Brokers ve Robinhood Markets Inc. gibi önde gelen müşterilere sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fed'in Faiz Artışı Kararsızlığı: Bitcoin'de Düşüş Devam Edecek mi?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu