Bytom (BTM) Nedir? Bytom (BTM) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bytom (BTM) Nedir?

Bytom, finansal uygulamalar ve dijital varlıklar için bir blok zinciri protokolüdür. BTM protokolünü kullanarak bireyler ve işletmeler yalnızca dijital varlıkları (yani Bitcoin) değil, aynı zamanda geleneksel varlıkları (yani hisse senetleri, tahviller ve hatta dijital varlıklar) istihbarat verilerini de depolayabilir ve ticaret yapabilir.

Bytom (BTM), dijital varlık sorunlarını gerçek varlıklarla bağlamak, yönetmek ve çözmek için oluşturulmuş halka açık bir blok zinciri platformudur. Bytom’un misyonu, dijital varlıkların depolandığı ve fiziksel varlıklarla değiş tokuş edildiği merkezi olmayan bir ağ kurarak dijital ve fiziksel dünyalar arasında bir köprü kurmaktır.

Bytom’un hedefi, bu varlıkların likiditesini, güvenliğini ve değerini iyileştirmek için farklı varlık türlerini blok zincirine bağlamaya yardımcı olan dünyanın en büyük halka açık blok zinciri platformu olmaktır.

BTM Coin, varlık yönetimi ücretleri, varlık işlem ücretleri gibi platformdaki ticari faaliyetler ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılan ana kripto para birimidir.

BTM, UTXO’yu kullanır. Aynı anda birden fazla işlemin doğrulanmasına izin verir. Bytom’ın UTXO modeli 3 katmandan oluşur: işlem ve veri taşıma katmanı, sözleşme katmanı ve varlık etkileşim katmanı. Sözleşme katmanı ve varlık etkileşim katmanı, açık bir sözleşme (sayfalandırma sözleşmesi olarak da bilinir – katılımcıların kendileri için iyi koşullar talep etmelerini sağlayan açık koşullara sahip bir sözleşme) altında çalışır.

Veri işleme ve taşıma katmanı, Bitcoin’in UTXO modeliyle uyumludur ve verileri en yüksek hızda ve en iyi güvenlikle iletir. UTXO modeli paralel işlem işlemeye izin verir. Bu nedenle, işlem işleme, Ethereum’a kıyasla daha hafif hale gelir. Ayrıca, BTM ayrıca hafif bir doğrulama mekanizmasına sahiptir. Kullanıcıların tüm blok zincirini değil, yalnızca ilgili işlemleri doğrulaması gerekir.

Ortak adres biçimleri BIP32, BIP43 ve BIP441, platformda BTM cüzdanının tasarımını kolaylaştırmak için kullanılır ve ayrıca çok para birimli, çok para birimli bir cüzdan, hesap, Bitcoin ve Ethereum tasarlamak için kullanılan adres biçimidir. Merkezi olmayan deterministik cüzdan (HD cüzdan) ile çok adresli ve çok anahtarlı.

Bitcoin’e benzer şekilde BTM, ASIC madenciliğine ayrı bir çalışma kanıtı yoluyla izin verir. BTM PoW blok zinciri, AI ASIC yongaları ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Varlıkların adlandırılması, blok zinciri ağındaki varlıkların benzersizliğini sağlamak için ODIN (Açık Veri Dizini Adları) olarak bilinen platforma özgü yerleşik standartları izleyecektir. ODIN, Bitcoin blok zincirini temel alır ve çok seviyeli işaretleme yoluyla diğer blok zincirlerini (genel blok zinciri, federe blok zinciri, özel blok zinciri gibi) destekler. ODIN, dize karakterleri yerine adlandırma standardı olarak blok zinciri yüksekliğini kullanır.

Bytom’un tasarımında, DLT adı verilen bir platform, birden fazla varlık sınıfı arasında köprü kurulmasına izin verir. Aynı platformun kullanan birden fazla blok zinciri bağımsız olarak yaratılmış olabilir ve aynı formatta farklı etkileşimler oluşturan zincirler arasında takas edilebilir. Ve varlıkların güvenliğini sağlamak için platform, Bytom’daki işlemler için özel bir imza oluşturur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   GridCoin (GRC) Nedir? GridCoin (GRC) Geleceği ve Yorum 2022

Zhejiang Gongshang Üniversitesi’nden teknik ekonomi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Zhejiang International Business Co., Ltd ve Codi Capital Group ve 8BTC’ye 2017 yılında katıldı. Yatırım ve finans alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Hong Kong Politeknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı. 2014 yılında 8BTC’de COO olarak başladı. 2014-2015 Cryptocurrency Development Report’un yazarlarından biridir.

ARRIS GROUP’ta uzun yıllar çalıştı. Daha önce Cryptape Inc.’de Java geliştiricisiydi. Guo, Trust Automation ekibinin geliştiricilerinden biridir. Aynı zamanda Zhongchao Akıllı Kart Araştırma Enstitüsü’nün akıllı dijital çizim sisteminin geliştiricisidir.

Bytom (BTM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Duan Xinxing
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 2,100,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 1.760.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 473,762,694
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.1409
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1.97
  • Proje Amacı: Bu fonların likiditesini, güvenlik ve değerlilik durumunu iyileştirmek için farklı varlık türlerini blok zincirine bağdaştıran dünyanın en büyük halka açık blok zinciri platformu olmaktır.

Bytom (BTM) Geleceği

Bytom, 2021’de başarılı olan bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimini (BTM) olarak da biliyor olabilirsiniz. Kripto para birimleri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Günümüzde birçok kişi ve şirket kripto paralara yatırım yapmaya başlamıştır. Büyük şirketler tarafından kripto para birimine yapılan yatırım, kripto para birimlerine olan güveni artırdı. Gittikçe daha fazla insan kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar veriyor ve bu yüzden BTM her geçen gün büyüyor. Günümüzde Bytom’ın devasa bir topluluğu var ve birkaç geliştirici bunun üzerinde çalışıyor.

Bytom (BTM) Yorum

Bytom, fiziksel ve dijital varlıkların veri işlemesini kolay ve hızlı hale getirebilen bir platformdur. Ayrıca kullanıcılara, daha önce geleneksel finans yoluyla ticareti yapılamayan çeşitli varlıklar yaratma ve ticaret yapma olanağı verir. Hedefe ulaşılırsa, BTM varlıkları dijitalleştirmek için en önemli platformlardan biri olacak. Ancak geleceğe odaklı projeler şu anda yatırımcıları şaşırtabilir.

Bytom, fiziksel ve dijital varlıklarla ilgili bilgileri kolay ve hızlı hale getirebilen bir platformdur. Aynı zamanda, kullanıcılara daha önce geleneksel finans yoluyla alınıp satılamayan birçok varlığı yaratma ve değiştirme yeteneği verir.

Bytom varlıkları dijitalleştirme konusunda en değerli platformlardan biri olacak. Ancak ileriye dönük projeler şu anda yatırımcılar için bir engel olabilir.

Bytom (BTM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Bytom (BTM)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu