Cardano, Bitcoin’in Karşı Rüzgarına Rağmen Yükseliyor

Kripto para birimlerinin birçok yönden ademi merkeziyetçi olması, teknolojinin arkasındaki temel gereksinimdir. Aynı şekilde, Cardano (ADA) gibi birkaç kripto para, devam eden Bitcoin fiyat çöküşünden saptı. 

Makro ekonomik trendler iyi gitmese bile Cardano destek seviyesinin nispeten güçlü bir pozisyon bulması muhtemel. Analistler, Bitcoin’in yakın geçmişte en düşük seviyede olduğu bir zamanda bunu hoş bir trend olarak görüyorlar.

Bitcoin Düşerken Güçlü Cardano Fiyat Hareketi

Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %3 düştü ve 22.500 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Bu arada, Cardano fiyat hareketi, yazı itibariyle yaklaşık %9 artışla olumlu bir yörüngede. Teknik göstergeler, kripto paranın fiyatında küçük bir düşüşe işaret ediyor gibi görünüyor.

Trader Sheldon Sniper’ın analizine göre, Fed’in yarınki olası faiz artırımı duyurusunun Cardano üzerinde bir etkisi olması muhtemel. Buna dört saatlik grafikte Stoch RSI’daki aşırı alım sinyali de eklendi.

Cardano Desteği Kısa Vadede İyi Görünüyor

Pazartesi günü, Cardano desteğinin 0,45 dolar seviyesi civarında olduğu tespit edildi. Bunu, 0,50 dolar civarında olan bir sonraki direnç bölgesine doğru yukarı yönlü bir sıçrama izledi.

Daha da önemlisi, bir sonraki desteğin 0,40 dolar veya 0,45 dolar civarında olması muhtemel olduğundan, Cardano’nun kısa vadede önemli ölçüde düşmesi pek olası değil.

Düşüş olursa, destek alanları 0,45 dolar ve 0,40 dolar.

CoinMarketCap’e göre, ADA fiyatı son 24 saatte %8.46 artışla 0.50$’dan işlem görüyor. 

Twitter’da Cardanians adlı bir Cardano topluluk sayfası, kripto paranın mevcut ayı piyasasına dayanma kabiliyetinin arkasında birkaç neden sıraladı:

”Cardano şu anda gelişmekte olan ülkelerde kullanılıyor ve bir Fortune 500 şirketi olan Dish tarafından kullanılıyor. ADA’nın maliyeti nedeniyle durmak için hiçbir neden yok. Cardano, misyon odaklı bir projedir. Misyonu fiyat spekülasyonuna bağlı değil.”

Cardano projesinin hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğunu belirten topluluk, insanlardan, işletmelerden ve hükümetlerden ilgi gördüğünü söylüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Solana (SOL) Fiyatı Daha da Fazla Etkilenebilir, İşte Nedeni

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu