Cardano Kurucusu Hoskinson, Elon Musk’ın Twitter’ı İyileştirmesini Bekliyor

Cardano blok zinciri platformunun kurucusu Charles Hoskinson, Elon Musk’ın Twitter devi ile devralma anlaşmasını desteklemek için bir tweet yayınladı ve Elon Musk’a devrinin ardından Twitter’ın önemli ölçüde daha iyi bir şirket olmasını beklediğini belirtti.

Hosk, Musk’ın neden Twitter’ı iyileştirebileceğini açıklıyor

25 Nisan’da yayınlanan bir tweet’te Hoskinson, Tesla patronunun Twitter’da kripto dolandırıcılığı botlarını yasaklamaya söz veren tek kişi olduğunu belirtti. Bu nedenle Hosk, bu sosyal medya platformunun yeni lideri altında önemli ölçüde gelişmesini bekliyor.

Daha önce Cardano ve  IOHK kurucusu, Twitter’ı satın alma teklifinin reddedilmesi durumunda Elon Musk ile sıfırdan merkezi olmayan bir sosyal medya platformu oluşturmaktan mutlu olacağını tweetledi.

Ancak dün, Twitter yönetim kurulunun Musk’ın yaklaşık 44 milyar dolarlık nakit satın alımını onayladığı bildirildi. Bazıları Tesla patronunun satın almayı finanse etmek için TSLA hisselerinin bir kısmını satması gerektiğine inanıyor.

Mike Novogratz ve Peter Schiff, Twitter’ın devralınmasıyla ilgili yorum yaptı

İki büyük yatırımcı ve fon yöneticisi, onaylanan satın alma anlaşmasıyla ilgili yorumlarını Twitter’da yayınladı: Mike Novogratz (CEO ve Galaxy Digital’in kurucusu) ve Peter Schiff (SchiffGold’un başkanı, enflasyondan korunma olarak altını tercih eden Bitcoin düşmanı).

Musk’ın Twitter’ı kripto dolandırıcılık botlarından temizlemesini beklediğinden, Novogratz’ın tweet’i Hoskinson’ın tweet’ini yansıttı. Musk’ın yönetim tarzı herkese uymasa bile, botlar hakkında verdiği sözü tutarsa, bunun bile tek başına minnettarlığa değeceğini belirtti.

Schiff bu anlaşmayı Musk’ı eleştirmek için bir şans olarak değerlendirdi ve milyarderin finansmanı sağlamak için Tesla hissesini satmak zorunda kalabileceğini varsaydı. Schiff, bunun Musk için uygun olacağına inanıyor, çünkü bir noktada “Tesla balonunun patlamasını” bekliyor ve şimdi Elon TSLA’yı daha sonra ucuza satmak zorunda kalmak yerine daha yüksek bir fiyata satabilecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Brian Armstrong, Binance Smart Chain'i Eleştirirken Bitcoin'e Sahip Olduğunu Açıkladı

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu