Cardano Tanzanya'ya İnternet Bağlantısı Getirecek - BTC MAGAZİN

Cardano Tanzanya’ya İnternet Bağlantısı Getirecek

Cardano geliştiricisi IOHK, blockchain destekli World Mobile ile büyük bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Anlaşmanın bir parçası olarak, iki şirket, nüfusun büyük bir kısmının sabit internet bağlantısından yararlanamadığı Sahra Altı Afrika ülkesi Tanzanya’da yeni bir mobil ağ kuracak. Amaç 100.000 kişinin 5G’ye erişimini sağlamak.     

Sıradan mobil sağlayıcıların uzak bölgelere genişlemesi kârsız olsa da, World Mobile, paylaşım ekonomisi sistemi yardımıyla bunu mümkün kılmayı hedefliyor. Ayrı işletmeler, WMT tokenleri ile ödülleri toplarken bölgelerini bağlı tutmak için düğümler çalıştırabilecekler.

IOHK, Atala PRISM ademi merkeziyetçi kimlik çözümünden yararlanarak blockchain destekli kimliklerin uygulanması üzerinde çalışacak.

“RealFi”

IOHK bu hafta başında Etiyopya Milli Eğitim Bakanlığı ile bir anlaşma sağladı. Bu gelişmeyle yaklaşık beş milyon öğrenci, notlarını kaydetmeyi ve izlemeyi kolaylaştıracak blok zinciri tabanlı kimlik sisteminden yararlanabilecek.

Üstelik insana benzeyen robot Sophia’nın arkasındaki yapay zeka firması SingularityNet, Etiyopya’da yapay zeka ve robotik gibi alanlarda projeler geliştirmeye odaklanacak bir laboratuvar kurmak için IOHK ile işbirliği yapacak.          

IOHK, Ethereum’un oldukça spekülatif merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki hakimiyetinin aksine, Cardano’nun gerçek dünyadaki etkisini vurgulamak için Afrika’daki ortaklıklarını “RealFi” olarak pazarlıyor.   


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

        

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu