Kripto Vadeli İşlemlerinde Yeni Dönem: Cboe Digital, Bitcoin ve Ethereum Sözleşmelerini Duyurdu

Cboe, Ocak 2024'ten itibaren Bitcoin ve Ether marjin vadeli işlemlerinin başlatılacağını duyurdu

Cboe, kripto ticareti alanında dikkate değer bir genişleme duyurarak, 11 Ocak’tan itibaren Bitcoin ve Ether’de marj vadeli işlem ticaretine başlayacağını açıkladı. Bu yenilikçi adım, Cboe Digital’i ABD’de hem spot hem de kaldıraçlı türev ticaretini sunan düzenlenmiş ilk platform yapacak.

Cboe’nin kripto pazarlarına yeniden girişi, daha önce 2017’de ABD’de Bitcoin vadeli işlemlerini başlatarak sektörde öncülük etmesinin ardından, 2019’da bu alandan çıkış yapması ve ardından 2021’de Eris Digital’in satın alınması ile gerçekleşti.

Yeni vadeli işlem ürünlerinin piyasaya sürülmesi, Cboe Digital Başkanı John Palmer ve şirketin sektör ortaklarıyla, özellikle Jump Trading ile yapılan işbirliğinin bir sonucu. Bu gelişme, kripto para piyasalarına daha fazla güven ve netlik kazandırmayı hedefliyor ve Palmer’a göre, likiditeyi artırma ve kripto pazarında yeni riskten korunma fırsatları sunma konusunda kritik bir adım.

Kripto para piyasasına daha fazla kurumsal katılım, finansal inovasyonun bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Cboe’nin bu adımı, kripto varlık ticaretinin evriminde önemli bir aşama olarak değerlendiriliyor ve kripto para birimlerine yönelik artan kurumsal ilgi ve katılımın bir yansıması olarak görülüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Devlerinin Sırrı: Bitcoin Balinaları Piyasayı Nasıl Etkiliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu