Chris Larsen: ABD, Çin ile Olan Küresel Mali Savaşı Kaybedebilir - BTC MAGAZİN

Chris Larsen: ABD, Çin ile Olan Küresel Mali Savaşı Kaybedebilir

  • Chris Larsen, kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri’ni Blockchain ve kripto alanında, geliştiricilerle birlikte çalışmaya çağırdı.
  • Aksi takdirde, Çin’deki küresel mali savaşı kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

San Francisco merkezli Ripple şirketinin yöneticisi ve kurucu ortağı olan Chris Larsen, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ni Blockchain ve kripto alanında, geliştiricilerle birlikte çalışmaya çağırdı. Aksi takdirde, Çin’deki küresel mali savaşı kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

Dolar, küresel rezerv para birimi olduğundan (şimdilik), Amerika’daki birçok insan dolarla birlikte gelen böylesi bir gücün ve ayrıcalığın tadını çıkarmaktan memnundur, ancak Çin’in başlatmış olduğu devlet kontrolündeki “dijital Yuan” ile bu yakında değişebilir.

Larsen şunları diyor:

“Çin için bu, küresel finans sistemindeki Amerikan yönetimini ortadan kaldırmak için yüzyılda bir kez karşılaşılan bir fırsattır.”

Dijital Yuan’ın, Çin’de piyasaya sürülmesi çok uzun sürmeyecektir ve kripto alanındaki birçok kişi; bu durumun neler getireceğini görmek için heyecanlıyken, aynı zamanda bir endişeye sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri’nin, bir “merkez bankası dijital para birimi” çıkarmak için ki planları, neredeyse yok denecek kadar az. Kurucu ortak, bu durumun, ekonomik özgürlük ve açık erişim söz konusu olduğunda, Amerikan değerlerinin geleceği hakkında endişelenmek için yeterli bir neden olduğunu açıklıyor.

Chris, Amerika Birleşik Devletleri’nin, Blockchain ve kripto söz konusu olduğunda düzenlemeyi (yasallaştırmayı) desteklemesi gerektiğini vurgulamaya devam ediyor. Silikon Vadisi, ABD destekli bir CBDC’nin (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) tasarımına yardımcı olması için çağrılırsa, ortaya çıkabilecek sonsuz olasılıkları kim bilebilir?

Chris, şunları ekledi;

“Blockchain ve kripto para birimlerine, özellikle de Amerikan şirketleri tarafından geliştirilen ve kullanılan teknolojilere çok daha destekleyici bir düzenleyici yaklaşım benimsemeliyiz.”

Herkes Elinden Geleni Yapmalı

Chris Larsen’a göre, Amerika Birleşik Devletleri Çin ile mali bir savaşı kazanmak için gerekli tüm araçlara sahip, ancak önemli olan nasıl hareket ettikleri ve bu araçları nasıl kullandıklarıdır. Boşta oturup doğu ülkesinin dünyaya distopik bir gelecek getirmesini izlememeleri gerektiğine inanıyor. Ve şunları söyleyerek bitirdi:

“ABD’nin mali idaresini kaybetme ihtimalinin çok küçük olduğu varsayılsa bile, bu ihtimal doğrultusunda herkesin elinden geleni yapması gerekir.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu