Çin, Bitcoin Madenciliğindeki Hakimiyetini Kaybedebilir

  • Colin Wu’ya göre, Çin’deki Bitcoin madencileri, hükümet kripto paraları yuana çevirmeyi sağlayan borsaları durdurmaya devam ederken elektrik için ödeme yapmakta zorlanıyor.

Genel olarak kripto borsaları ve kripto konusunda uzmanlaşmış Çinli bir uzman gazeteci, Çin’deki Bitcoin madencilerinin elektrik faturalarını ödeyemediklerini paylaştı.

Hükümet, Madencilerin Banka Kartlarını Donduruyor

Colin Wu’dan alınan verilere göre, Çin’deki madencilerin elektrik faturalarını ödemekte yaşadıkları sorun, yerel hükümetlerin kripto paraları yuana çevirmeyi sağlayan borsaları kapatma çabalarından kaynaklanıyor.

Bunun nedeni, yuanın dijital analogu olarak da bilinen yerel Merkez Bankası dijital para birimi DCEP’in (dijital para birimi elektronik ödeme) mevcut geniş ölçekli testlerinden kaynaklanıyor olabilir.

Son zamanlarda yapılan bir madenci anketinin sonuçlarına göre, ankete katılanların %74’ü hükümetin attığı adımlar nedeniyle elektrik faturalarını ödeme yeteneklerinin büyük ölçüde etkilendiğini belirtti.

Wu’nun tweet başlığına göre, kriptoda kara para aklamayı önlemek için yapılan büyük ölçekli operasyon sırasında; hükümet banka kartlarını donduruyor. Bu, elektrik ücretlerini ödemesi gereken madenciler için gerçek bir sorun haline geldi.

Madencilerin çoğu madencilik ekipmanlarını kapatmak zorunda kaldı. Madencilerin kripto paralarını yuana çevirmelerine yardım eden bazı OTC tüccarları da işlerini bırakmak zorunda kaldı.

Colin Wu, verilerinin doğruluğunu kanıtlamak için Çin medyasından bir kaynağa başvuruyor.

“Çin, Kripto Madenciliği Hakimiyetini ABD ve Kazakistan’a Kaybedebilir”

Colin Wu, Çin’deki madenciler için işler bu şekilde devam ederse, ABD ve Kazakistan gibi kripto dostu ülkelerdeki kripto madencilerinin Bitcoin ağı ve diğer kripto para birimleri için gerekli hash gücünü sağlamada (Çinli madencilerin) yerlerini alabileceklerini varsayıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Sayesinde Naomi Osaka Kriptoya Yatırım Yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu