Çin Hükümeti Yeni Huawei Ortaklığı ile Blockchain Benimsemesini Hızlandıracak - BTC MAGAZİN

Çin Hükümeti Yeni Huawei Ortaklığı ile Blockchain Benimsemesini Hızlandıracak

  • Çin’in teknoloji merkezi, blockchain ve diğer sıcak teknolojilere büyük yatırım yapıyor

Güneydoğu Çin’de bir şehir olan Shenzhen Nanshan Bölgesi hükümeti, blockchain ve 5G gibi diğer büyük veri ileri teknolojilerin benimsenmesini teşvik etmek için telekomünikasyon devi Huawei ile bir anlaşma imzaladı.

Çin Komünist Partisi’nin sözcüsü olarak kabul edilen The Global Times gazetesine göre, şehir yarı iletken endüstrisi için bir model olacak.

Çin’in kripto para birimi

Hong Kong ve Çin arasında bir bağlantı görevi gören Shenzhen, ülkenin en büyük teknoloji merkezi olarak kabul ediliyor. Huawei’nin küçük bir telefon satıcısından, şehrin hemen dışındaki Avrupa tarzı kampüslerle dünyanın en büyük telekom devlerinden biri olduğu yerdir.

Çin Halk Bankası (PBoC), 2020’de Shenzhen ve Suzhou’daki kendi dijital para birimini büyük ticari bankalarla birlikte test etmeye başlamak için Huawei ile işbirliği yaptı.

Çin’in merkez bankası dijital para birimi pilot uygulaması, sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi endüstriyi içerecektir.

Fırsatı yakalama

Çin henüz Bitcoin‘e karşı savaşan tutumunu değiştirmedi. Ülkenin, toplam madencilik payının %66’sından sorumlu olmasına rağmen, kripto para birimi Eylül 2017’den beri burada yasaklandı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in arkasındaki teknoloji olan blockchain, komünist devlet için çok fazla söz veriyor. Ekim ayında, Başkan Xi Jinping, büyük bir kripto rallisini canlandırarak, blockchain tarafından sunulan fırsatı kaçırmak zorunda olduklarını söylemişti.

2019 yılında Çin, blockchain ile ilgili tüm VC anlaşmalarının yüzde 22’sini oluşturmaktaydı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu