BitPay Dünyanın İlk Açık Ticaret Platformu Poynt İle Ortaklık Kurdu - BTC MAGAZİN

BitPay Dünyanın İlk Açık Ticaret Platformu Poynt İle Ortaklık Kurdu

Blockchain ödeme sağlayıcısı BitPay POS terminallerinde kripto ödemelerini mümkün kılmak için dünyanın ilk açık ticaret platformu Poynt ile bir ortaklık kurdu.

Salı günü açıklanan yeni bir ortaklık sayesinde firma, anlaşmalı satış noktalarının (POS) cihazlarında kripto para birimi ödemeleri sunacak.

BitPay’in açık ticaret platformu Poynt ile yaptığı yeni bağlantı aracılığıyla, dünya çapında 100.000’den fazla perakendecide çevrimiçi bir POS cihazı ağına sahip olduğu duyuruldu.

BitPay CEO’su ve kurucu ortağı Stephen Pair gelişme ile ilgili: “Bu BitPay için büyük bir büyüme fırsatı,” dedi.

Poynt, üçüncü taraf uygulamaları da çalıştırabilen “akıllı” POS terminali için hem donanım hem de yazılım sunuyor. Yaptığı duyuruda firma, son zamanlarda 12 aylık bir süre içinde 9 milyar dolar brüt ödeme hacmini geçtiğini söyledi.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Osama Bedier: “Poynt açık ticaret fikri üzerine inşa edildi. Bitcoin gibi açık kaynaklı, merkezi olmayan para birimlerinin eklenmesi, açık ticaret ortamımıza doğal bir uyum sağlıyor.”

Geçen ay Bitpay, Ripple’ın geliştirici kolu Xpring ile çalıştıktan sonra cüzdan uygulamasına XRP kripto para birimi için destek ekledi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu