Binance, Rus Rublesi ile Ücretsiz P2P Ticareti Desteği Ekledi - BTC MAGAZİN

Binance, Rus Rublesi ile Ücretsiz P2P Ticareti Desteği Ekledi

Malta merkezli kripto para borsası Salı günü, kullanıcıların Ruble ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Binance Coin (BNB) ile işlem ücreti ödemeden doğrudan ticaret yapabileceğini duyurdu. Ruble, son zamanlarda Binance’nin Çin Yuanı ve Vietnam Dongundan sonra eklediği üçüncü fiat para birimi.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, “Rusya, blockchain ve kripto gelişimi için canlı bir pazar. Rus kullanıcılarımıza kolay fiat-kripto erişimi sağlamak için çalışıyoruz.” dedi.

 “P2P ticareti, kullanıcıların tercih ettikleri ödeme yöntemlerinde diğer kullanıcılarla veya satıcılarla birden fazla kripto para ticareti yapmalarına açık bir pazar ve daha esnek erişim sağlar.”

Şüpheci düzenleyicilere rağmen, Rusya’nın kripto para birimi alanında büyük bir varlığı var. Quartz’ın raporuna göre, ülke dünyanın en büyük yazılım geliştirici topluluklarından birine sahip ve Moskova 2018’de ICO projeleri için en popüler üs oldu.

Rusya merkez bankası , Kasım 2018’de kendi “CryptoRuble”sini geliştirdiğini duyurdu, ancak o zamandan beri güncelleme yapılmadı. 

Ülkenin düzenleyicileriyle olası kaygıları ima eden CZ, Rusya’yı geçen yıl Ekim ayında yapılan bir ziyaret sırasında Binance için “kilit bir pazar” olarak nitelendirdi.

CZ, Binance’nin ülkede bir ofis açarak Rus varlığını arttırmasını istediğini de sözlerine ekledi:

“Burada çok güçlü bir programcı yeteneği var. Bu yolculukta, geliştiricilerin ofisini kurmaya bakmamız gerektiği çok açık.”

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu