Çin Komünist Partisi Sözcüsü’ne Göre, Bitcoin Fiyatı Sıfıra Düşebilir

South China Morning Post’un haberine göre, doğrudan Çin Komünist Partisi tarafından kontrol edilen bir iş gazetesi olan The Economic Daily, Bitcoin fiyatının sıfıra düşebileceği konusunda uyarıda bulundu. 

Gazete, en büyük kripto para biriminin gerçek bir değeri olmadığı için yatırımcıların güvenini kaybederse neredeyse değersiz hale geleceğini söylüyor. En büyük kripto para birimi, hafta sonu 17.600 dolara kadar düştükten sonra şu anda 20.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.   

Çin hükümetinin sözcüsü, kripto para piyasasının “manipülasyonla dolu” olduğunu belirtiyor. ÇKP’nin kripto para birimleri konusundaki resmi pozisyonunu yansıtan makale, Çin hükümetinin kriptoya ısınmaya hiçbir şekilde yakın olmadığına işaret ediyor.

Shenzhen Mali Düzenleme Bürosu da kripto para birimleriyle ilgili spekülasyonlar ve yasa dışı faaliyetler konusunda uyardı.

Geçen Mayıs ayında, Çin makamları Haziran 2021’de Bitcoin madenciliği üzerinde büyük bir baskı başlatarak neredeyse tüm yerli kripto para birimi tesislerini yasakladı. Bu, ülkenin madencilik kapasitesinin sıfıra düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, Mayıs ayı itibarıyla Çin, yeraltı madencilik faaliyetleri nedeniyle dünyanın en büyük ikinci madencilik merkezidir.

Bu ayın başlarında Guangdong eyaleti, kripto para birimleriyle ilgili mevcut kısıtlamaları aşmaya çalışanlara karşı daha katı önlemler alacağını duyurdu.

Eylül ayında, Çin Halk Bankası tüm kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti.

Economic Daily, Bitcoin karşıtı yazısında ayrıca, daha fazla hükümet onu yasaklamaya başlarsa kripto para biriminin değerinin düşebileceği konusunda uyardı.

Çin dışında, Katar, Cezayir, Tunus ve Fas gibi ülkelerde kripto para ticareti yasa dışıdır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JP Morgan, Bitcoin Rallisi Bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu