Fundstrat Baş Uzmanı Bitcoin’in Yükseliş İçin Aşması Gereken Seviyeleri Belirledi

Fundstrat Global Advisors’ın baş uzmanı, BTC’nin son kayıpları geri kazanmak için aşması gereken seviyeleri belirledi. Önde gelen kripto para birimi bir süre 20.000 dolar civarında tutunarak daha yükseğe çıkamadı.

Bitcoin, son düşüşlere meydan okuyamadı

Küresel ekonomik durgunlukla ilgili endişeler arttıkça, Bitcoin toplu olarak değer kaybeden hisse senetleriyle birlikte hareket ettikten sonra tekrar 20.000 dolar seviyesinde sıkıştı.

Bitcoin şimdiye kadar 19.000 $ seviyesine düştükten ve bir süre orada sürüklendikten sonra 20.500 $ bölgesine toparlanmayı başardı. Ethereum, 903 dolar çizgisine düştükten sonra 1,113 dolar seviyesine geri döndü.

Fundstrat Global Advisors teknik strateji başkanı Mark Newton, Bloomberg’e “Bitcoin dibe vurdu ama muhtemelen “dibe” değil. Newton, bu ayın son haftasında daha da yükselmesi için 23.000-24.800$’a ulaşması gerektiğine inanıyor.

Şu anda Bitcoin, Mayıs ayında 30.000 dolar seviyesine bağlı kaldığı şekilde 20.000 dolar civarında konsolide oluyor.

Informa Global Markets’a göre, piyasadaki risk duyarlılığı düştüğü için Bitcoin 20.000 doların altında toparlanmaya başladı.

MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı %30 zararda

Euro Pacific Capital’in başkanı ve SchiffGold’un kurucusu olan önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, MicroStrategy’nin Bitcoin yanlısı CEO’su Michael Saylor’u Bitcoin’in şirketinin satın alabileceği diğer herhangi bir varlıktan 10 kat daha iyi olduğu yönündeki son açıklaması nedeniyle eleştirdi.

Schiff, Saylor’a Twitter’da yaptığı bir yorumda, satın aldığı BTC’nin şu anda %30 düştüğünü ve şirketin 1,5 milyar dolar kaybettiğini ve Bitcoin düşmeye devam ederse çok daha fazlasını kaybedebileceğini hatırlattı. Ayrıca Schiff, Saylor’un Bitcoin’in çoğunu MicroStrategy tarafından ödünç alınan parayla satın aldığını tweetledi, bu yüzden şimdi Saylor “para kaybetmek için faiz ödüyor”.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hedge Fon Yöneticisi Kyle Bass: Bitcoin, Altın ve Gümüş ile Harekete Geçmeye Hazır

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu