Haftanın Dikkate Değer IoT Tokenları (20 – 26 Haziran)

IoT, yaygın ev nesnelerinden gün içinde kullandığımız tüm fiziksel nesneleri önce internete, sonra birbirine bağlama sürecidir. Akıllı cihazlar, tıbbi cihazlar, giyilebilir cihazlar ve akıllı şehirler bu nesnelere dahildir. Nesnelerin interneti, sınırlı insan müdahalesi ile kablosuz ağlar üzerinden veri alan ve aktaran cihazları ifade eder. Bu bilgi işlem cihazları zaman geçtikçe her türlü nesneye entegre edilecektir. Örneğin buzdolabınızın IoT uyumlu olması veya buzdolabınıza bir IoT sensörü yerleştirmeniz, sıcaklık ve benzeri birçok veriyi her an görüp kontrol edebilmenizi sağlar. Bu içerikte haftanın dikkate değer IoT tokenları listesine göz atacağız.

VeChain (VET)

Haftanın Dikkate Değer IoT Tokenları (20 - 26 Haziran) 2
VeChain (VET)

VeChain, Yetki Kanıtı (PoA) 2.0 olarak adlandırılan yükseltmenin test ağında başarıyla dağıtıldığını duyurdu. VeChain’e göre bu dönüm noktası, mainnet lansmanına doğru önemli bir ilerleme. Bizans Hata Toleransı (BFT) ve Nakamoto Konsensüsündeki tradeoff’ları kaldıracak şekilde ayarlanan yükseltme, ağ kullanıcılarına daha fazla ölçeklenebilirlik ve veri kesinliği sağlayacak. Yeni yükseltme ana ağa geldiğinde kitlesel benimsemeye ulaşılabilir. VeChain, şirketler için güvenli bir blok zinciri ile uyarlanabilir ve kurumsal kullanım senaryolarını destekleyebilir bir IoT projesi olma amacını sürdürmektedir. $0,0232 fiyatındaki VET token son 7 günde %3,2 değer kaybetmiştir.

Helium (HNT)

Haftanın Dikkate Değer IoT Tokenları (20 - 26 Haziran) 3
Helium (HNT)

Helium ağı, daha geniş ve daha ucuz internet erişimi sağlayan, internet yönlendiricisine benzeyen Helium Hotspot’larından oluşan bir IoT ağıdır. Helium bu etkin noktalar ile 5G de dahil olmak üzere geniş bir bant genişliği kapsamıyla ucuz internet erişimi sağlar, kullanıcılar da Helium hotspot çalıştırarak gelir elde edebilir. IoT cihazlarının kablosuz küresel ağını çalıştıran ve uzun menzilli bağlantı sağlayan Helium, hotspot sahiplerine iyi ödül getirileri sağlar. IoT cihazlarının aralarında veri gönderip almasına yardımcı olan hotspotlar, aynı zamanda Helium blok zincirini güvence altına alan düğüm görevi görürler. $10,09 fiyatındaki HNT coin geçtiğimiz ayda %23,4 değer kazanmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Önemli Play to Earn Projeleri (30 Mayıs - 5 Haziran)

IOTA (MIOTA)

Haftanın Dikkate Değer IoT Tokenları (20 - 26 Haziran) 4
IOTA (MIOTA)

IOTA, IoT ekosistemindeki makineler ve cihazlar arasında gerçekleşen işlemleri yürütmek ve kaydetmek için kullanılan benzersiz bir defter sistemidir. IOTA ekosisteminde kullanıcılar istediği kadar cihazla sorunsuz bir şekilde veri ve ödeme bilgisi alışverişinde bulunabilirler. IOTA, Tangle düğümleriyle çalışan bir teknolojiye sahiptir. Bu düğüm sistemi, ağdaki işlemlerin onaylanmasında çok kullanışlıdır. IOTA’ya göre Tangle, normal blok zincirlerine göre daha hızlı bir teknolojidir. Volkswagen ve Bosch gibi önemli şirketlerle iş birlikleri yapan IOTA Vakfı, kullanım alanlarını daha fazla cihaza yaymaya çalışıyor. MIOTA token, son bir haftada %3,4 değer kazanmıştır ve $0,277 fiyatındadır.

IOST (IOST)

Haftanın Dikkate Değer IoT Tokenları (20 - 26 Haziran) 5
IOST (IOST)

IOST, Proof of Believability (PoB – İnanılırlık Kanıtı) konsensüs algoritmasıyla çalışan merkeziyetsiz bir blok zinciridir. Çevrimiçi hizmetler için ölçeklenebilirlik ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan bir mimari oluşturmayı amaçlayan IOST, birçok anahtar özelliğe sahiptir. Hizmetlerin İnterneti için kurumsal düzeyde bir blok zinciri tasarlayan proje, hizmet ürünü olarak da benimsenmeye hazır olan blok zinciri teknolojisini ve IoT’u seçmiştir. IOST, saniyede 8000 işleme kadar işlem yapma kapasitesine sahip olduğunu iddia eder. Geliştiricilere sanal makine ve SDK’lar sağlayan IOST, Python, Javascript ve Go ile geliştirme yapmayı kolaylaştırmıştır. Ağa katkıda bulunan kullanıcı ve kaynaklara IOST token ile ödeme yapılır.

Son 7 günde %10,3 değer kazanan IOST token $0,0153’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu