MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Tartışmalı Bitcoin Yatırım Önerisini Savundu

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Fox Business ile yakın tarihli bir röportajında Bitcoin yatırımı hakkındaki tartışmalı yorumunu savundu.

Geçen Mart ayında, Bitcoin kabaca 57.000 dolardan el değiştirirken Saylor, bir röportajda yatırımcıları kaldıraçlı Bitcoin satın almak için varlıklarını tasfiye etmeye teşvik etti.

MicroStrategy CEO’su insanları daha fazla yatırım yapabilmeleri için evlerini ipotek etmeye çağıracak kadar ileri gitti. Son piyasa çöküşünün ardından bu sorumsuz sözler Saylor’u buldu.

En son röportajda Saylor, birinin ipotek almasını tavsiye etmenin kötü bir finansal tavsiye olmadığını söylüyor. Aslında, o ucuz parayı almamanın “kayıp bir fırsat” olacağını iddia ediyor.

Saylor, 30 yıllık sabit faizli ipoteğin geçen yılki %2,57’ye kıyasla şimdi %5,78’de olduğuna işaret etti.

Bitcoin fiyatının geçen hafta 17.500 dolara düşmesine rağmen Saylor, uzun vadede düşük riskli bir yatırım olduğuna inanmaya devam ediyor.

Bu ayın başlarında, MicroStrategy’nin başlangıçta son derece başarılı olan Bitcoin bahsi ters gitti. Şirket şu anda 1 milyar dolardan fazla zararda bulunuyor. Ancak MicroStrategy, Bitcoin kredisine karşı bir marj çağrısı aldığını reddetti.

MicroStrategy CEO’su, hükümeti kurumsal yatırımcıların Bitcoin ile daha rahat olabilmeleri için alternatif kripto para birimlerini düzenlemeye çağırdı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale'in Ana Şirketi, 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Alacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu