Haftanın Değerlenebilecek GameFi Projeleri (11 – 17 Temmuz)

GameFi, NFT ve DeFi kavramlarını birleştirerek oyuncuların oyun oynayarak NFT ve kripto ödülleri kazanmalarını sağlayan bir konsepttir. NFT’ler ile oyun içi öğelerin değeri garanti edilir ve mülkiyet hakları kullanıcılara verilir. Oyuncular, DeFi platformlarında NFT ticareti yaparak para kazanırlar. GameFi bir bakıma DeFi’ın bir alt kümesidir. Günümüzde yüzlerce popüler GameFi oyunu vardır ve oyuncular bu play to earn oyunlarını oynarken para kazanırlar. Aynı zamanda güçlü projelere erken yatırım yapmak da token fiyatının artmasıyla yatırımcıya kazanç sağlayabilir. Bu içerikte haftanın değerlenebilecek GameFi projeleri listesini gözden geçireceğiz.

Nakamoto Games (NAKA)

Haftanın Değerlenebilecek GameFi Projeleri (11 - 17 Temmuz) 2
Nakamoto Games (NAKA)

Nakamoto Games, hızla büyüyen oyna kazan oyun ekosisteminin değerli projelerinden biridir. Endüstride hızlı gelişen projelerden biri olan Nakamoto Games, bu senenin başından beri 17 oyun yayınlamıştır. Henüz yeni olan platformda kayıtlı kullanıcı sayısı 120 bine yaklaşmıştır. Platformdaki oyuncular için yeni bir eğlence seviyesinin kilidi açılmıştır ve yeni metaverse ortamı olan Nakaverse‘ün tam sürümüne yönelik etkileyici ilerlemeler kaydedilmektedir. Büyüyen topluluğun ve yüksek profilli yatırımcıların da etkisiyle geliştirici ekibi kilometre taşlarını bir bir aşmayı hedeflemektedir. Son 7 günde %1,1 değer kaybeden NAKA token şu anda $0,0859 fiyatındadır.

Vidya (VIDYA)

Haftanın Değerlenebilecek GameFi Projeleri (11 - 17 Temmuz) 3
Vidya (VIDYA)

Vidya, geliştiricilerin ve oyuncuların kendi sürükleyici dijtal deneyimlerinin keyfini çıkarması için oluşturulmuş merkeziyetsiz bir GameFi platformudur. Vidya ekosisteminde geliştiriciler de oyuncular da para kazanmaktadır. Yeni nesil blok zinciri oyunlarını desteklemeyi amaçlayan proje, oyuncuların başkalarına karşı ücretli turnuvalarda veya lobilerdeki çok oyunculu savaşlarda savaşarak kazanmasını destekler. Team3D tarafından geliştirilen projede oyun geliştiricileri için geniş bir akıllı sözleşmeler kitaplığı vardır. Projenin desteklediği tüm oyunlar tarayıcı tabanlıdır, yani her yerde herkes tarafından oynanabilirler. Geçtiğimiz haftaya göre %38 değerlenen VIDYA token şu anda $0,0855 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   DYOR Nedir? Kripto Yatırımından Önce Kendi Araştırmanızı Yapma Rehberi

Gameswap (GSWAP)

Haftanın Değerlenebilecek GameFi Projeleri (11 - 17 Temmuz) 4
Gameswap (GSWAP)

Gameswap, NFT’lerin ve oyun içi itemların ticareti için merkeziyetsiz ve yenilikçi bir ticaret merkezidir. Shroom Finance tarafından geliştirilen projede ayrıca Ethereum ağında oyun içi varlık mint etmek için protokol vardır. Kripto ve oyun sektörü arasında köprü kuran Gameswap, video oyunları oynayarak para kazanmak ve NFT mint etmek gibi şeylerde blok zinciri teknolojisini kullanmaktadır. Gameswap’ta token takası için AMM kullanılır. Birincil ticaret çiftinde ETH yerine GSWAP token bulunmaktadır. $0,258 fiyatındaki GSWAP token son 30 günde %4,5 değer kaybetmiştir.

GameCredits (GAME)

Haftanın Değerlenebilecek GameFi Projeleri (11 - 17 Temmuz) 5
GameCredits (GAME)

GameCredits, çevrimiçi oyun endüstrisi için tek ödeme çözümü olmayı amaçlayan bir blok zinciri projesidir. Dünya çapındaki 2,6 milyar oyuncu için evrensel para birimi olarak 100 milyar dollarlık oyun endüstrisinin büyümesine yardımı olmayı amaçlayan proje, küçük oyun geliştiricilerini de güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Kripto para birimlerinin geniş çapta benimsenmesi hızlanırsa oyun sektöründe fiat paralardan çok daha işlevsel olarak kullanılabileceklerdir. Rekabetçi e-spor ortamları da oluşturmaya çalışan proje, MobileGo platformunu geliştirerek bu platformun gelirlerini sponsorlar tarafından değil oyuncuların katılımıyla yönlendirmektedir. Dünyanın oyun nüfusu arasında geniş rekabet katılımı ve ödüller, e-spor kültürünü teşvik edecektir.

GAME token son bir ayda %44,4 değerlenmiştir ve $0,155 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu