Haftanın Popüler IoT Tokenları (11 – 17 Temmuz)

IoT, internetin gücünü bilgisayarların ve akıllı telefonların ötesine geçirerek tüm nesnelerle tüm ortam ve süreçlere genişletmekle ilgilenmektedir. Son birkaç yıldır büyüyen IoT’un önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceği düşünülüyor. Akla gelen her sektörde teknolojik ilerlemelerin merkezinde yer alabilecek bir teknoloji olan nesnelerin interneti, benzersiz tanımlayıcılarla sağlanan ve insandan insana veya insana ihtiyaç duymadan bir ağ üzerinden veri aktarma yeteneği olan, birbiriyle ilişkili nesneler, bilgi işlem cihazları, dijital ve mekanik makineler ve insanlardan oluşan bir sistemdir. Bu içerikte haftanın popüler IoT tokenları listesine göz atacağız.

NKN (NKN)

Haftanın Popüler IoT Tokenları (11 - 17 Temmuz) 2
NKN (NKN)

NKN, internet bağlantısını ve bant genişliğini paylaşmak için kullanılabilen halka açık, blok zinciri tabanlı P2P ağları için açık kaynaklı bir protokoldür. İsmi New Kind of Network’ten gelmektedir. 25.000’den fazla konsensüs düğümü içeren projede Ethereum’dan da Bitcoin’den de fazla doğrulayıcı vardır. NKN token, nShell, CDN, uç bilgi işlem ve daha birçok kullanım durumuna sahiptir. Bant genişliğini ihtiyacı olanlarla merkeziyetsiz şekilde paylaşan kullanıcılar token ile ödüllendirilir. $0,0813 fiyatındaki NKN token, son bir ayda %1,1 değer kaybetmiştir.

Fetch.ai (FET)

Haftanın Popüler IoT Tokenları (11 - 17 Temmuz) 3
Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, açık, merkeziyetsiz, ve izin gerektirmeyen bir makine öğrenimi ağı oluşturan bir AI (yapay zeka) laboratuvarıdır. FET, ETH balinaları tarafından en çok kullanılan akıllı sözleşmeler listesinde Chainlink’i geride bırakmıştır. Endüstrinin en büyük oracle sağlayıcısı olan Chainlink’i geçmek çok büyük bir başarıdır. Listenin ilk sırasında USDT yer almaktadır. Ethereum blok zincirindeki en büyük 5000 balinanın ticaret geçmişinde Fetch.ai, %3,26’lık bir yer kaplıyor. USDT’yi ETH ve USDC takip ediyor. Geçtiğimiz 7 günde %8,6 değer kaybeden FET token şu anda $0,0706 fiyatından işlem görüyor.

JasmyCoin (JASMY)

Haftanın Popüler IoT Tokenları (11 - 17 Temmuz) 4
JasmyCoin (JASMY)

JasmyCoin, Sony’nin eski üst düzey yöneticileri tarafından geliştirilen, IoT odaklı, gizlilik yönetimine ve veri yönetimine de önem veren bir blok zinciri projesidir. Şirketlerin müşterilerinin verilerini iyi şekilde yönetmelerini kolaylaştırmayı amaçlayan proje, kullanıcıların da verilerinin şirketler tarafından nasıl kullanıldığını öğrenmesi gerektiğini savunur. Yaklaşan Sagan Tosu fan tokenın lansmanıyla birlikte JasmyCoin bir hype yakalamıştır. Japonya, kripto endüstrisi için henüz emekleme aşamasında olan bir ülkedir ve yüksek potansiyele sahiptir. Japonya’da olan herhangi bir kripto veya NFT projesi, Japon menşeili diğer projeleri de hareketlendirmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Önemli GameFi Tokenları (13 - 19 Haziran)

14 gün önceki fiyatıyla neredeyse aynı fiyatta olan JASMY token şu anda $0,00971’dan işlem görmektedir.

Syntropy (NOIA)

Haftanın Popüler IoT Tokenları (11 - 17 Temmuz) 5
Syntropy (NOIA)

Syntropy, dönüştürücü bir Web3 bağlantı şirketidir. NOIA token ile ilgili ikinci patentini alan şirket, Dağıtılmış Otonom Yönlendirme Protokolü (DARP) teknolojisini güçlendirmek için şirketin $NOIA token kullanarak halka açık internette yaygın olan performans sorunlarının üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır. DARP teknolojisi, metaverse ve Web3 için kritik bağlantı altyapısı sağlamaktadır. Gecikme ve ping ile gönderilen veriler karşı taraf ile iyi optimize olamamaktadır. Performansa dayalı geliştirilen bu akıllı yönlendirme protokolünde düğümler veri trafiğini üstün performans gösteren ağ yolları üzerinden aktarmaktadır. Düğüm operatörleri, katkıları için NOIA token kazanırlar.

Kullanıcılar daha iyi ağ bağlantısı sağlayıcıları ile çalışarak ekonomik değer alışverişi yapabilir. Blok zinciri teknolojisi ile birlikte herkes için genel internetin performansı ve güvenliği Syntropy ile arıtılmaktadır. Geçtiğimiz 2 haftada %4,6 yükselen NOIA token fiyatı şimdi $0,0583’dır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu