JasmyCoin (JASMY) Nedir? JasmyCoin (JASMY) Geleceği ve Yorum 2022

JasmyCoin (JASMY) Nedir?

“Japonya’nın Bitcoin’i” olarak tanımlanan JASMYCoin, IoT (Nesnelerin İnterneti) platformları geliştiren bir kuruluş olan Jasmy’ye güç veren Ethereum tabanlı bir tokenidir. Jasmy, merkezi sunucular aracılığıyla cihaz ve veri ağlarını düzenlemek yerine, işlemleri uç bilgi işlem yoluyla merkezileştirmeyi ve merkezi olmayan bir depolama ağı olan IPFS’de veri depolamayı hedefliyor. JASMY, cihazlar arasında token’ları aktarmak ve ağ hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılabilir.

Kullanıcıların kişisel verilerini saklayarak, hizmet sağlayıcıların bu verilere erişmesine ve hizmetlerini doğru hedef kitleye sunmasına olanak tanır. Proje, kullanıcı bilgilerini bir “veri dolabında” saklar. Şirketler bu verileri kullanabilir ve bilgi güvenliği ile ilgili maliyetleri azaltabilir.

Yapay zeka projelerinin üretiminde uzmanlaşmış Japonya merkezli bir proje olan Jasmy, geleceğin en büyük alanlarından biri olan Nesnelerin İnterneti’ne odaklanıyor. Proje yöneticileri ise çok iyi bir özgeçmişe sahiptir. Jasmy’nin karar mekanizmasında dev teknoloji şirketi Sony’nin izleri var. Şirketin temsilci direktörü, şimdi Nagano Üniversitesi başkanı olan eski Sony CEO’su Kunitake Ando, ​​Jasmy’nin CEO’su ise eski Sony Style CEO’su Kazumasa Sato.

Dünyamız ve ekonomik manzaramız hem değişti hem de gelişti. Ancak bir şey değişmedi ve aynı kaldı: Merkezi sistemleri aracılığıyla bize internet erişimi sağlayan ve erişimimizi kontrol eden büyük kuruluşlar.

Merkezi sistem; Yönetilmesi, analiz edilmesi ve kâr için kullanılması gereken verilerle ilgilenir. Merkezi olmayan blok zinciri teknolojisi ortaya çıkıp tutunduktan sonra, merkezi modele bir alternatif ortaya çıktı. Bu noktada Jasmy’nin yerini bulduğunu söyleyebiliriz. Jasmy’nin felsefesi, verilerinizin kontrolünü size veren bir veri demokrasisi üzerine kuruludur. Jasmy ile verileriniz size aittir.

Jasmy ve JasmyCoin: Aradaki Fark Nedir?

Bir kuruluş olarak Jasmy, merkezi olmayan bir depolama ağı kullanarak merkezi olmayan IoT platformları geliştirir. Yerel tokeni JasmyCoin (JASMY), Ethereum ağında bulunur ve Jasmy ağına güç sağlayan yardımcı program tokeni olarak işlev görür.

JASMY tokenini temel amacı, IoT cihazlarından alınan kişisel veriler için ödeme yapılmasını sağlamaktır. Şu anda Jasmy ağındaki tek geçerli para birimidir. Daha fazla kurum Jasmy ile ilgilendikçe, JASMY tokenine olan talep artacaktır. Token, şirketlerin mali tablolarını etkilemez ve şirketler, Jasmy ürünlerini satın almak veya bilgilerini korumak için JASMY token’ları satın alabilir. Coin ayrıca Kişisel Veri Kasasında saklanan tüm verilere erişim sağlar.

JasmyCoin (JASMY) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Ceosu Sony Style in eski ceosu olan kazumasa sato’dur
 • Yayınlanma Yılı: 02/12/2021
 • Blok ZinciriEtheruem 
 • Toplam Arzı: 50,000,000,000
 • Dolaşımdaki Arzı: 4.750.000.000
 • Piyasa Değeri: ₺ 1.228.025.160,51
 • En Düşük Fiyat: ₺ 0,12
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 39,83
 • Proje Amacı: Jasmy, kullanıcıların Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarından elde ettikleri verileri farklı şirketlere satabilecekleri bir veri pazarı projesidir.

JasmyCoin (JASMY) Yorum

Jasmy Coin hakkında yorum yapmak, Bu nedenle, Jasmy Coin gelecek için çok umut verici görünüyor. Bununla birlikte, yukarıdaki ayrıntılı bilgiler yalnızca bir yargıdır ve piyasa dalgalanmalarıyla yatırım yaparken akılda tutulmalıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ardor (ARDR) Nedir? Ardor (ARDR) Geleceği ve Yorum 2022

Artık JasmyCoin’in ne olduğunu anladığımıza göre, muhtemelen yatırıma değip değmediğini merak ediyorsunuzdur. JasmyCoin tokenin özelliklerine daha yakından bakalım.

 • Diğer birçok yerel token gibi, JasmyCoin de ağında bir ödeme yöntemi olarak sınırlı kullanıma sahiptir.
 • Orta ve uzun vadede fiyat talebe göre belirlenecektir.
 • Kullanıcılar ve işletmeler tarafından Jasmy veri cüzdan hizmetlerine ve JASMY token’larına daha fazla talep olacaktır.

Kullanıcılar Jasmy projesine güveniyorsa, büyük potansiyele sahip bir rol olma yolundadır.

JasmyCoin (JASMY) Geleceği

Günümüz ağ hizmetlerinin çoğu Google, Apple, Facebook, Amazon gibi dev platformlar tarafından sağlanmaktadır. Hizmetin ücretsiz kullanımı karşılığında, kullanıcı davranış geçmişi gibi kişisel verileri platforma aktarır. Bu şekilde, iletişim ağları ve uygulamalar gibi hizmet bağlantıları arasında değiş tokuş edilen büyük miktarlardaki veriler, yalnızca platformun merkezi sistemi tarafından toplanır, yönetilir ve analiz edilir ve başka amaçlar için kullanılır.

Siber saldırılar, sistem arızaları ve insan hatası nedeniyle güvenli bir şekilde işlenmesi gerektiğine inandığımız verilerin oldukça kolay bir şekilde sızdırıldığı sayısız olay yaşandı. Ağlardan izlenen, toplanan ve analiz edilen verilerin, akıllı reklamlar veya sizi başlangıçta istemediğiniz web sitelerine yönlendirebilecek içerik sunmak için kötüye kullanıldığı durumlar da vardır. Hızla büyüyen devasa platform oyuncuları artık stratejilerinde kritik bir dönüm noktasında.

Jasmy, sektörde önemli bir oyuncu olmayı hedefleyen küçük bir Japon projesidir. Platform, merkezi tüketici verileriyle ilgili sorunların çözülmesine yardımcı olur. Proje, işletmelerin ve tüketicilerin verileri güvence altına alabileceği bir IoT ekosistemi oluşturmayı umuyor. JasmyCoin, ekosistemin yerel token’idir. Birçok analist ve uzmana göre

Jasmy Coin’in geleceği oldukça parlak. Siber güvenlik alanındaki IoT ile ilgili projelere ve girişimlere yatırım yapmak, Jasmy Coin’in temel özelliklerinden biridir. Uzmanlar, analistler ve yatırımcılar projeye çok olumlu bakıyor.

Tüm bu olumlu tablo önümüzdeki birkaç gün içinde devam ederse, Jasmy Coin’in gelecekteki fiyat artışı beklenenden daha erken artabilir. Bu bağlamda, projenin geleceği için süregelen gelişmeleri yakından takip etmek gerekmektedir. Bu sadece bir tahmin, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

JasmyCoin (JASMY) Nereden ve Nasıl Alınır?

JasmyCoin (JASMY)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu