Function X (FX) Nedir? Function X (FX) Geleceği ve Yorum 2022

Function X (FX) Nedir?

Temel olarak, Function X Coin, doğrulayıcılar olmadan farklı blok zincirleri arasında bilgi alışverişi yapmayı amaçlar. Hal böyle olunca da tamamen ademi merkeziyetçi bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Kamuya açık hale getirildiğinde 2019 yılında ERC-20 altyapısı ile lanse edilmiş olsa da 2021 yılından itibaren kendi altyapısına geçmiştir. Ancak blockchainler arası transferler gerçekleştirdiğinden hemen hemen tüm altyapıyı destekleyen bir destek yapısına sahiptir.

Function X topluluğu, çekirdek ekip olarak bilinen FX Coin sahipleri tarafından yönetilmektedir. Bu topluluğun üyeleri, kripto para birimlerinin geliştirilmesi ve gidişatında söz sahibidir ve doğrulama süreçlerine katılır. Üstelik bu işlemlerden kazanç elde edebilirler. Ayrıca Function X sisteminde FX Wallet adında bir dijital cüzdan uygulaması da bulunmaktadır.

Function X, bu endişeleri çeşitli şekillerde hafifletmeye yardımcı olur. İlk olarak, ağ, geleneksel finansal hizmetleri yansıtmak üzere tasarlanmıştır ve bu da onu kullanıcılara daha tanıdık hale getirir. Yüksek getirili bir banka hesabı gibi özellikler, yerel bankacılık hizmetlerinizi çoğaltacak ancak çok daha iyi bir yatırım getirisi sağlayacaktır.

DeFi kullanıcılarının karşılaştığı bir diğer büyük sorun da ölçeklenebilirlik sorunlarıdır. Dünyanın en büyük DeFi ağı olan Ethereum, işlem gecikmeleri ve diğer ağ tıkanıklığı sorunları yaşamaya devam ediyor. Ethereum kullanıcıları rekor yakıt maliyetleriyle karşı karşıya. Bu ücretler, tüm kripto endüstrisine zarar veren kullanıcı katılımını artırıyor.

Function X (FX), benzer sorunları önlemek için benzersiz bir teknik yapı içerir. Ağ, çok zincirli çerçevesi aracılığıyla yüksek verim ve performans sunar. Sanal makine örneklerini çalıştıran protokol, Ethereum’dan daha ucuzdur. Alternatif olarak, ETH gönderme maliyetinin çok altında bir ücret karşılığında dünyanın her yerine FX gönderebilirsiniz.

FX işlevinin kullanıcıları, protokolün sınırlı token arzı nedeniyle şişirme sorunlarından kaçınır. Ek olarak, ağın stake kapasitesi, stake sırasında tokenleri dolaşımdan kaldırarak varlığa olan talebi arttırır. Ağın topluluk yönetişim mekanizmaları, kullanıcıların token yakma ve enflasyon risklerinin azaltılmasını sağlamak için dolaşımdaki para arzını azaltmanın diğer yolları için oy kullanmalarına izin verir.

Likidite sorunları DeFi endüstrisini etkilemeye devam ediyor. Bu sorunlar, pazardaki birlikte çalışabilirlik eksikliğinin bir sonucudur. Çoğu DeFi ekosistemi, varlıkları diğer popüler ekosistemlerle verimli bir şekilde değiş tokuş etmenin bir yolu olan dijital adalar gibi davranır. X işlevleri, geliştiricilerin birden fazla blok zincirinin en iyi özelliklerini kendi yaratımlarına kolayca entegre etmelerini sağlayan bir zincirler arası köprü içerir.

FX yaklaşımının önemli bir parçası, mevcut Ethereum protokolleri ve geliştirici araçlarıyla birlikte köprü görevi ile çalışabilirliği sağlamaktır. Ağ, Ethereum akıllı sözleşmelerine izinsiz olarak bağlanabilen varlık toplama sözleşmelerine izin verir. Özellikle bu akıllı sözleşmeler aynı anda birden fazla kanalda ilgi görüyor.

Function X, geliştiricilere ve kullanıcılara güvenlikten ödün vermeden daha fazla esneklik sağlamak için Scrypt algoritmasını ve zincirler arası iletişim mimarisini kullanır. Protokolün temel katmanı olan f(x) Core’u içerir. Ana hedefi, ekosistemdeki tüm çapraz ve zincir varlıkları birbirine bağlamaktır. Geliştiriciler, kendi Function X zincirlerini kolayca oluşturabilir ve varlıkları toplayabilir. Bu alt ağların kendi fikir birliği, yönetimi, token’ları, reklamları olabilir. Ek olarak, Function X’in genişletilebilirliğinden yararlanırken değişken işlevsellik sağlayabilirler.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Celsius (CEL) Nedir? Celsius (CEL) Geleceği ve Yorum 2022

Function X (FX) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Zac Cheah
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,893,022,625
  • Dolaşımdaki Arzı: 408,520,357
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,586,472,885
  • En Düşük Fiyat: ₺ 2.49
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 39.76
  • Proje Amacı: FX projesinin temel amacı, akıllı sözleşme oluşturma ve veri depolama, ağ yükseltmeleri için oylama ve ağ teklifi verme gibi hizmetler için ödeme yapmaktır.

Function X (FX) Geleceği

Sadece birkaç ay önce zirve yapan kripto para birimimiz bir kez daha bu seviyelere yaklaşmış görünüyor. Bu nedenle, önümüzdeki aylarda yeni zirveler görebiliriz. Tüm kripto analistleri ve yatırımcıları aynı fikirde.

Mevcut ilerlemeye ve değerlere baktığımızda bu değerlere ulaşmanın neredeyse kesin olduğu söylenebilir. Function X Foundation, tamamen blok zinciri üzerine inşa edilmiş yeni nesil bir internet hizmetleri çerçevesi olan Function X ekosisteminin gelişimini destekleyen bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluştur. Bu nedenle FX Coin’in arkasında güçlü bir geliştirici ekibi var.

Function X (FX) Yorum

FX Coin bugün zaten kendi blok zincirine sahipken, önümüzdeki yıllarda piyasaya daha fazla blok zinciri getirmeyi ve aralarında bir bağlantı kurmayı hedefliyor. Sonuç olarak blok zincirler arası veri aktarımı çok daha kolay hale gelecek ve bunun sonucunda Function X altyapısı daha sağlam hale gelecek. Şimdiye kadar ciddi ilerleme kaydettiği için birçok kişi tarafından övülen FX Coin, ilerlemeye devam ederse hak ettiği puanları alabilecek.

Ecosystem Genesis Fund (EGF), 75 milyon Function X (FX) coin tahsis ederek Function X ekosisteminin gelişimini hızlandırma çabalarını sürdürüyor. Altyapı iyileştirmeleri, artan likidite ve topluluk geliştirme çalışmaları da projenin kripto uzmanları tarafından onaylandı. Bu nedenle FX token’arı yatırım yapılabilir altcoinler arasındadır.

Bugün en değerli kripto para birimleri listesinde 135. sırada yer alan FX Coin her geçen gün büyüyor. Bu nedenle FX Coin incelemeleri her geçen gün artmakta ve olumlu görüşler giderek daha fazla ilgi görmektedir. Kripto para birimimizin bu kadar yüksek bir pazar hacmine sahip olması ve talebinin her geçen gün artması da yorumlarda büyük etki yaratıyor.

Function X (FX) Nereden ve Nasıl Alınır?

Function X (FX)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu