Evmos (EVMOS) Nedir? Evmos (EVMOS) Geleceği ve Yorum 2022

Evmos (EVMOS) Nedir?

Evmos, Ethereum ile tamamen uyumlu ve birlikte çalışabilir, ölçeklenebilir ve yüksek verimli bir Proof-of-Stake blok zinciridir. Tendermint Core konsensüs motorunda çalışan Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuştur.

Evmos, Vanilla Ethereum’un Cosmos uygulamasına adanmış bir blok zinciri olarak çalıştırılmasına izin verir. Bu, geliştiricilerin Tendermint’in PoS uygulamasından yararlanırken Ethereum’un tüm istenen özelliklerine sahip olmalarını sağlar. Ek olarak Evmos, Cosmos SDK’nın üzerine inşa edildiğinden, Inter Blockchain (IBC) iletişim protokolü aracılığıyla Cosmos ekosisteminin geri kalanıyla değer alışverişi yapabilir.

EVM, Ethereum’un milyonlarca benzersiz bilgisayardan oluşan merkezi olmayan bir bilgisayar gibi davranan bilgi işlem motorudur. Ethereum üzerinde akıllı sözleşmelerin yürütülmesini ve dağıtımını yönetir. Ethereum üzerindeki her düğüm EVM üzerinde çalışır. Evmos, katman 1 blok zinciri sağlamak için daha önce bahsedilen üç özelliği birleştirir.Başka bir deyişle, EVM uyumludur, Cosmos SDK üzerinde çalışır ve PoS’tan yararlanmak için ABCI kullanır.

ABCI, Tendermint (Evmos’a PoS konsensüsü sağlayan durum makinesi platformu) ile uygulama arasındaki arayüzdür. Cosmos ve DApp’lere dayalı fikir birliği mekanizmasını birbirine bağlar. Basitçe söylemek gerekirse, ABCI Evmos’un Ethereum’un çalışma kanıtını Cosmos’un hisse kanıtı ile değiştirmesine izin veren altyapıdır.

Eskiden Ethermint olan Evmos’un geliştiricileri, dün, yıllarca süren geliştirmelerin ardından artık Cosmos ağında olduklarını duyurdular. Bu, kullanıcıların ve geliştiricilerin 250’den fazla uygulama ve hizmetle birlikte çalışabilen bir platform olan Cosmos Layer 1 blok zincirine erişebileceği anlamına gelir. Evmos, kullanıcıların Cosmos ekosisteminde Ethereum’un akıllı sözleşmelerini ve varlık dağıtım mekanizmasını kullanmalarına olanak tanır. Defalarca ertelenen bu gelişmenin en son Şubat ayında yayınlanması planlanıyordu.

İlk olarak Evmos, 2016 yılında Tharsis ekibi tarafından Ethermint adı altında piyasaya sürüldü. Evmos’u diğerlerinden ayıran en önemli nokta, Cosmos zincirinden farklı olarak Ethereum blok zincirinde kullanılan Ethereum sanal makinesi ile tam uyumlu olmasıdır. Bu uyumluluk ile Evmos ekibi, bu EVM mekanizmasını sisteme entegre ederek birçok uygulamayı Ethereum ağı üzerinde kullanılabilir hale getiriyor. Öte yandan, özellikle geçen yıl Ethereum’un EVM’sinin yaygın bir şekilde benimsendiği görülüyor. Bugün, Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC), BNB Chain ve Fantom gibi bu Ethereum çözümlerine alternatifler büyümeye cazip geliyor.

Evmos (EVMOS) Genel Bilgiler

  • Blok ZinciriCosmos
  • Toplam Arzı: 1.000.000.000
  • Dolaşımdaki Arzı: 7181609417,51
  • Piyasa Değeri: ₺ 7.181.609.417,51
  • En Düşük Fiyat: ₺ 19,12
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 79,26

Evmos (EVMOS) Geleceği

Evmos’un bu yıl için fiyat tahmini oldukça olumlu görünüyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde çeşitli Evmos haberlerini ve projelerini incelediğimizde, Evmos için geleceğin oldukça umut verici olduğunu görüyoruz. Kripto Evmos’un arkasındaki ekip, olumlu bir gelişme etkisi olan, gelişmekte olan blockchain projelerine sahip profesyonel bir ekip. Sonuç olarak, kripto dünyası Avrupa’dan Afrika’ya uzanan projelerle büyüyor. Ayrıca daha fazla işletmenin kriptoya yatırım yapmak ve hatta kriptoyu ödeme olarak kabul etmek için adımlar attığını görüyoruz. Son olarak, birkaç hükümet yakın zamanda kripto para birimlerini resmi olarak ithal edeceklerini açıkladı. Tüm bu gelişmeler, kripto para piyasasını bireyler ve işletmeler için olduğu kadar genel olarak kalkınma için daha erişilebilir hale getirecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Metaverse İçin Bir Kripto Rehberi

Evmos (EVMOS) Yorum

Piyasaya sürüldükten sonra kendi yerel ekosistemi aracılığıyla pazarlamaya çalıştı. Hedeflenen para birimi ile ilgili olarak uluslararası platformlarda alımlar yapılmaktadır. Bu durumlar, fiyatının yüksek oranda artmasına yardımcı olabilir. Bu bağlamda şans, uzun vadeli yatırım hedeflerini hedefleyen yatırımcılar topluluğundan yana olacaktır.

Farklı finansörlere ve kripto uzmanlarına bakarsak, ortak olarak Evmos için çok olumlu tahminler olduğunu görüyoruz. Evmos’un bu yıl ve önümüzdeki yıl güçlü bir şekilde büyümesi bekleniyor. Daha doğru tahminler için kripto haberlerini düzenli bir şekilde takibini yapmanızı öneririz.

Cosmos SDK, geliştiricilerin özel ve önceden hazırlanmış şablonları kullanmasına ve yayınlanmadan önce bunları test etmesine olanak tanır. Diğer Cosmos tabanlı blok zincirlerle yatay olarak bağlanır ve DApp’i daha büyük bir kullanıcı tabanına sunar. Bu yatay entegrasyon, Cosmos blok zincirleri arasındaki iletişim, kısaca blok zincirlerinin internetidir. Öte yandan gelecekte, kripto para piyasalarında yer alacağını söyleyenlerin sayısı çok fazla. Bu durumu bize zaman gösterecek. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Evmos (EVMOS) Nereden ve Nasıl Alınır?

Evmos (EVMOS)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

  • Diffusion Finance
  • Osmosis
  • EvmoSwap
  • Injective Pro

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu