Çin Merkez Bankası Dijital Yuan İçin Testlere Devam Ediyor - BTC MAGAZİN

Çin Merkez Bankası Dijital Yuan İçin Testlere Devam Ediyor

  • Görünüşe göre, bir grup ticari banka tarafından Çin’in ulusal dijital para birimi için tasarlanmış bir dijital cüzdan için büyük ölçekli bir iç test gerçekleştirilmiştir.
  • Bu ayın başlarında yayınlanan bir rapora göre, bankalar para transferi yapmak için cüzdan uygulamasını test ediyor ve Çin’in CBDC’si için, aynı şekilde dijital yuan olarak da bilinir, testler devam etmektedir.

Görünüşe göre, Çin’in ulusal dijital para birimi için tasarlanmış bir dijital cüzdan için büyük ölçekli bir iç test; ulustaki bir grup, devlet tarafından işletilen, ticari banka tarafından gerçekleştirildi.

Bu ayın başlarında yayınlanan bir rapora göre bankalar para transferi yapmak için cüzdan uygulamasını test ediyor ve Çin’in CBDC’sinde, aynı şekilde dijital yuan olarak da bilinir, testler devam etmektedir.

Bu, Çin’in dijital yuan ile kripto ve blok zinciri benimsemesinde kaydettiği ilerlemede bir başka kilometre taşıdır (mühim noktadır).

Çin Halk Bankası daha önce; ülkenin bu CBDC’nin gelişimini aktif olarak desteklemesi gerektiğini ve hatta bu yılın ikinci yarısı için en önemli önceliklerinden biri olması gerektiğini söylemişti. Bu, COVID-19’un getirdiği zorluklara rağmen hayata geçiriliyor.

Kripto para ve düzenlemesi söz konusu olduğunda, Çin muhtemelen karşılaşılacak en katı ülkelerden biridir. Elbette ironi, konu kendi ulusal dijital para birimini geliştirmeye geldiğinde Çin’in dünyaya öncülük ettiği açıktır. Görünüşe göre ülke yavaş ama gelişmesinde istikrarlı ve hatta; Shenzhen, Chengdu, Suzhou ve Xiongan dahil olmak üzere ülke çapında dört şehirde projeyi başarılı bir şekilde denedi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu