Çin’de Bir Şehir Blockchain Noter Programını Başlatıyor

  • Suzhou, ülke çapında gerçek zamanlı noterlik izleme işlevlerini kullanmak için Blockchain tabanlı bir pilot program uygulamak istiyor.

Yerel medya kuruluşları, Çin’in Suzhou şehrinde, Blockchain destekli bir pilot programın çok çeşitli noter hizmetleri sağlayacağını bildiriyor.

China Quality News‘e göre, Suzhou yetkilileri 5 Haziran’da bu programın milyonlarca vatandaşın internet üzerinden yasal ve devlet dairelerine erişmesine yardımcı olmayı amaçladığını açıkladı.

Suzhou Belediye Pazar Denetleme Bürosu ve Suzhou Belediye Adalet Bürosu tarafından oluşturulan pilot platform, kişisel özgürlük, yaşam, sağlık, mülkiyet hakları ve daha fazlasını kapsayacaktır.

Dosyaları Dağıtmak İçin Blockchain Tabanlı Bulut Ağı

Tüm malzemeler bulut depolamada bulunacak. Ses ve video kayıtları, yasal amaçlarla ilgili noterler arasında paylaşılacak ve böylece gerçek zamanlı izleme işlevlerinin kullanımını kolaylaştıracaktır.

Ağa “Suzhou Noter Zinciri” adı verilecektir. İdari kolluk biriminin sistemi çevrim içi noterleştirme için kullanmasına izin verecek ve bir anlaşmazlık ortaya çıktığında tüm süreci bulut platformundaki paylaşılan dosyalar aracılığıyla gerçekleştirecektir.

Ses ve video dosyalarını bir resmi veri tabanında depolamanın geleneksel yönteminden farklı olarak, Blockchain tabanlı noter hizmetleri platformu kayıttan dağıtıma kadar her şeyi işleyecektir. Bu, “idari yasaların uygulanmasının şeffaflığını artıracak kolay veri depolama, yüksek güvenlik, hacklenememek ve izlenebilirliği” garanti edecektir.

Çin’in Blockchain Benimseme Durumu

Çin, ülkede Blockchain teknolojisini benimsemek ve ekonominin farklı sektörlerinde ilgili sistemleri uygulamak için önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Hainan eyaletinde, Blockchain teknolojisi ile sınır ötesi ödemeleri güçlendirmeyi amaçlayan bir pilot program başlatıldığını daha öncede bildirmiştik.

2 Haziran’da Çinli yetkililer, Hainan’ı devlet işlevini dönüştürmede Blockchain kullanmaya teşvik eden bir serbest ticaret adası yapmak için bir master plan yayınlamıştı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın