Çin’in Önde Gelen Bitcoin Madencilik Şirketi Yeni Ülkede Faaliyete Başlayacak

Bitcoin endüstrisindeki en büyük madenci üreticilerinden biri olan Canaan, Çarşamba günü başka bir ülkede Bitcoin madenciliğine başlayacağını duyurdu. Şirket, madencilik faaliyetlerini Kazakistan’a taşıyacak ve Bitcoin üretmek için kendi geliştirdiği cihazları kullanacak.

Pekin ve Hangzhou’da ofisleri bulunan Çin merkezli madenci üreticisi, Kazakistan’da kendi madencilik operasyonlarını yürütürken madencilere ASIC cihazları satmaya devam edecek.

2013 yılında kurulan Canaan, bunun şirketin kurumsal ölçeğini ve müşteri tabanını genişletmesini bekliyor. Şirketin madencilik için kullanacağı Avalon model cihazların sevkiyatına şimdiden başladığı belirtiliyor.

Nasdaq listesinde yer alan Canaan, bu yılın ilk çeyreğinde 61,5 milyon dolar net gelir bildirdi ve bir önceki yılın aynı dönemine göre neredeyse 6 kat daha fazla gelir sağladı.

Sadece madencilik ekipmanlarından gelir elde eden şirket, bu nedenle tek bir gelir kaynağına bağımlıydı. 7 Haziran’da yayınlanan bir başka basın açıklamasında Canaan, yurtdışındaki ilk müşteri servisini Kazakistan’da açacağını ve burada müşterilere test ve bakım hizmeti sunacağını duyurdu.

Canaan CEO’su Zhang Nangeng, bu ayın başlarında “Bitcoin madencileri yoksul bölgelerde istihdam sağlıyor” diyerek Çin’in kripto para madenciliği üzerindeki kısıtlamalarına meydan okudu. Sovyet sonrası ülke Kazakistan, Çin’de uygulanan kısıtlamaların ardından madencilerin uğrak noktalarından biri olmaya devam ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Macar Politikacı, BTC Madeni İçin Elektrik Çalarken Yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu