Coinbase, Japon Kripto Pazarına Girmek İçin FSA Onayı Aldı

New York merkezli en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase ($COIN), Financial Sevice Agency’den (FSA) onay aldıktan sonra Japon kripto pazarına girmeye hazırlanıyor. FSA, Coinbase’i revize edilmiş Fon Uzlaşma Yasası uyarınca bir kripto borsası olarak kaydetti.

Nasdaq’ta listelenen kripto borsası, alım satım için Bitcoin (BTC), Bitcoin cash (BCH), Ethereum (ETH), Stellar Lumen (XLM) ve Litecoin (LTC) olmak üzere beş kripto  para birimi sunacak. Borsa ilk olarak 2018’de Japon kripto pazarına girme planlarını açıkladı ve FSA onayını alacağından emin olduğunu söyledi.

Japonya, düzenlemeler açısından en ilerici kripto pazarlarından biri olarak görülüyor ve hatta ilerici kripto düzenlemelerinin uygulanması konusunda onlara yardımcı olmak için G-20 ülkelerine düzenleyici bir el kitabı bile dağıttı. Japonya, kripto varlıklarını pozitif olarak düzenleyen ilk ülke oldu.

Coinbase, JVCEA’nın ‘Birinci Sınıf Üyesi’ Oldu

Coinbase ayrıca, FSA’nın onayından sonra borsayı birinci sınıf bir üyeye terfi ettiren Japonya’nın kendi kendini düzenleyen kuruluşu Japan Virtual and Crypto varlık Exchange Association’ın (JVCEA) bir üyesidir. Kripto borsası, organizasyona 2018 yılında ikinci sınıf üye olarak katıldı.

Bu yıl Nisan ayında Nasdaq’ta halka açılmasının ardından kripto platformu, erişimini ve hizmet tekliflerini yeni alanlara ve bölgelere genişletmeyi başardı. Kısa süre önce, 401(k) emeklilik planı sağlayıcısı ForUsAll ile ortaklık kurduktan sonra emeklilik piyasasına girdi. Borsa, Nasdaq listeleme sırasında en yüksek değerli şirketlerden biriydi.

Coinbase, 50 milyondan fazla kayıtlı müşterisi ve 1.8 milyar dolarlık geliri ile çok başarılı bir ilk çeyreğin ardından halka arzını gerçekleştirdi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Almanya'nın Finansal Düzenleyicisi Tarafından Uyarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu