Mastercard, Bankalara Kripto Para Hizmeti Sunacak

Bloomberg’in bildirdiği üzere, Mastercard Inc., tüketicilerin banka hesapları aracılığıyla dijital varlıkları alıp satmalarına izin verecek bir hizmet başlattı ve potansiyel olarak binlerce finans firmasının ilk kez kripto ticareti sunmasının yolunu açtı.

Mastercard’ın siber ve istihbarat başkanı Ajay Bhalla bir röportajda, Crypto Source adlı ürünün gelecek yılın başlarında bir pilot program aracılığıyla ABD, İsrail ve Brezilya’da başlayacağını söyledi. İlk katılan bankaların hangileri olacağını söylemeyi reddetti.

Bankalar son birkaç yılda kriptoya ısınırken, büyük çoğunluk yasal endişeler nedeniyle sanal paraları elinde tutmaktan ve bunları perakende müşterilerine sunmaktan kaçındı. Ancak binlerce banka ortağıyla Mastercard’ın hizmeti, kripto para birimlerinin daha yaygın olarak benimsenmesine yardımcı olabilir. 

Bhalla, “Banka hesabınızın bulunduğu kendi bankanızdan kripto satın alabilmek, piyasadan çok büyük bir ihtiyaç ve tüketicilerin istediği bir şey” dedi. 

Crypto Source, bankalar adına sanal para ticareti ve saklama hizmetleri sağlayacak olan dijital varlık şirketi Paxos Trust Co. ile ortaklık yoluyla sunulacak. Bu, borç verenlerin varlıkları bilançolarında tutmayacağı anlamına geliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance KYC Bilgileri İfşa Edilen Müşterilerinin Zararını Karşılayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu