Coinbase Kart'a Beş Yeni Kripto Para Seçeneği Eklendi - BTC MAGAZİN

Coinbase Kart’a Beş Yeni Kripto Para Seçeneği Eklendi

Coinbase, Visa destekli bankamatik kartına beş yeni kripto seçeneği ekledi ve aynı zamanda 10 Avrupa ülkesine daha erişim olanağı sağladı.

ABD merkezli kripto para birimi borsası Perşembe günü yaptığı açıklamada, kart sahiplerinin şimdi XRP, Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX) ve Stellar (XLM) kullanabileceklerini belirtti. Yeni seçenekler şu anda sunulan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC)’ye ek olarak geliyor.

Coinbase Kart’a Bulgaristan, Hırvatistan, Danimarka, Macaristan, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, Polonya, Romanya ve İsveç’teki Coinbase müşterilerinin de erişimi sağlandı.

Coinbase UK CEO’su Zeeshan Feroz yeni gelişmeyle ilgili şu açıklamada bulundu:

“Müşterilerimizin Coinbase Kart için harcayabilecekleri varlık sayısını iki katına çıkarttık, kartı 10 yeni ülkeye tanıttık.Coinbase, kriptonun sadece bir yatırım değil, bir yardımcı program olarak rolünü yönlendirmesine yardımcı olmaya devam ediyor.”

Coinbase Kart, Nisan ayında İngiltere ve AB ülkelerine hizmet vermek üzere yeniden başlatıldı. Coinbase, müşterilerin banka kartını kullanarak işlem yaptığında “anında” kripto para birimini fiat para birimine dönüştürdüğünü söylüyor.

Coinbase’e göre, kart uluslararası olarak Visa kabul eden her yerde kullanılabilir. İnternet sitesinde belirtildiği üzere, 200 € değerinin üzerinde ATM işlemlerinden ücret alınıyor. 200€ ve üzeri yurt içi işlemlerde yüzde 1, yurtdışında yüzde 2 işlem ücreti kesilirken, bazı alım işlemlerinde de ücret alındığı belirtiliyor.

Coinbase ayrıca kullanıcıların mobil cihazlarında Visa ödemeleri yapmalarını sağlayan bir iOS ve Android uygulamasına da sahip. Coinbase Card, İngiltere’deki düzenleyici Mali Davranış Otoritesi tarafından yetkilendirilen bir firma olan Paysafe Financial Services Limited tarafından piyasaya sürüldü.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu