CoinShares: Bitcoin (BTC) Fonları Son Dört Haftada 310 Milyon Dolar Giriş Kaydetti

Web3 alanında önde gelen veri sağlayıcısı CoinShares, kripto para birimi tabanlı yatırım fonlarındaki değer akışıyla ilgili haftalık raporunu paylaştı.

Bu istatistikler, orta vadeli özel yatırımcıların duygusal durumlarının ilginç bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

CoinShares’in araştırma müdürü James Butterfill tarafından paylaşılan Volume 127: Digital Asset Fund Flows Weekly Report’a göre, son birkaç haftadır boğalar kripto para fonları segmentinde hüküm sürdü. En büyük fonlar, Bitcoin (BTC) bu tutarın 104 milyon dolarından sorumlu olan 114 milyon dolarlık bir girişle haftayı kapattı.

Bu nedenle Bitcoin (BTC), dijital varlık fonlarına net girişlerin %92’sinden fazlasını oluşturuyor. En büyük fonlarda bulunan diğer önemli kripto para birimlerinde de pozitif girişler gözlendi. Solana (SOL) tabanlı ve çok varlıklı fonlar likidite çıkışı kaydederken, Tron tabanlı ürünler dokunulmamış kaldı. Kripto para birimleri temelli fonların pozitif para girişlerini kaydetmesi dördüncü hafta. Bu etkileyici koşuda bahsedilen fonlara 345 milyon dolar yatırım yapıldı; 310 milyon dolar Bitcoin tabanlı ürünlere geldi. Butterfill, bu yatırımcı iyimserliğinin bir kanıtı olarak vurguladı: Geçen hafta Bitcoin’de devam eden boğaların varlığı, 104 milyon dolarlık girişler ile sonuçlandı. Sonuç olarak, bu önemli gösterge neredeyse, Q1 2023’teki düzenleyici belirsizlik nedeniyle altı hafta boyunca güç kaybettiği dönemde kaybedilenleri silmeyi başardı.

Shapella yükseltme aktivasyonu, Ethereum (ETH) fonları tarafından göz ardı edildi

Şaşırtıcı bir şekilde, Ethereum tabanlı fonlar 0,3 milyon dolarlık önemsiz girişler kaydetti; yatırımcılar, merakla beklenen Shapella yükseltmesinin etkileri konusunda çok dikkatliydi.

Ancak, Bitcoin (BTC) için her şey güllük gülistanlık değildi; Sahiplerinin BTC’nin fiyatını kaybetmesinden faydalanmasını sağlamak için tasarlanmış Bitcoin Short ürünleri sunan fonlara 14,6 milyon dolar yatırım yapıldı. Dijital varlık fonları, kripto para fiyat dinamiklerine maruz kalmakla ilgilenen ancak “fiziksel” kripto para birimini doğrudan tutmaya istekli olmayan yatırımcılar için düzenlenmiş yatırım araçlarıdır. Geçtiğimiz hafta ProShares Bitcoin ve CoinShares Physical fonları yatırımcılar için en cazip fonlardı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tom Lee: Bitcoin Bu Yıl Sonuna Kadar Rekor Kıracak

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu