Crypto.com, Booking.com ile Ortaklık Kurdu

Hong Kong merkezli Crypto.com, büyük online seyahat acentesi Booking.com ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bu ortaklık ile Crypto.com kullanıcıları kripto para platformu üzerinden Booking.com rezervasyonları yapabilecek. Ayrıca indirimler alacaklar ve Crypto.com Visa Card ile Booking.com rezervasyonları yapanlar aynı zamanda harcamalarında geri ödemeler alacaklar. Öte yandan yurt dışında ATM’den para çekebilecekler ve LoungKey havaalanı salonlarına erişim sağlayabilecekler.

Crypto.com kullanıcılarına 80’den fazla dijital varlık satın alma imkanı sunuyor ve platform, ana akıma kriptoyu yaymayı umuyor.

Amsterdam merkezli Booking.com kullanıcıların dünya çapında 28 milyondan fazla otel ve hostel için arama yapıp fırsatları keşfetmesini sağlayan en büyük online seyahat acentesidir.

Crypto.com’un CEO’su ve kurucu ortağı Kris Marszalek şunları söyledi:

“2020 yılında Crypto.com Visa Card programımız türünün en yaygın kullanılan kartı haline geldi ve seyahat avantajlarının çok aranan avantajlar olduğunu biliyoruz. Kullanıcı tabanımız da 2020’de büyüdü ve şu anda dünya çapında 2021’de yeniden seyahat etmek isteyen 5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyoruz.”

Bununla birlikte, uygulama üzerinden rezervasyon yapan kullanıcılar tatilleri için otel rezervasyonu yapmak için sahip oldukları kripto paraları (Bitcoin, Ethereum veya Bitcoin Cash) harcayabilecekler. Tatildeyken crypto.com kartını yapacakları işlemlerde kullanabilecekler.

Crypto.com kripto paraların benimsenmesi dünya çapında yaymak için yarışıyor: yalnızca geçen ay, üç milyona ulaştıktan üç ay sonra, dünya çapında beş milyon kullanıcıyı aştığını duyurdu.

Platform beş yıl içinde 100 milyon kullanıcıya ulaşmak istediğini söylüyor. Yalnızca iki ayda uygulamasının İspanyolca, Fransızca, Korece, İtalyanca, Portekizce, geleneksel ve basitleştirilmiş Çince dillerinde güncellenmiş yedi sürümünü yayınladı.

Crypto.com’un uygulaması, kendi ulusal para birimleri ile mücadele eden Türkiye gibi ülkelerde popülerliğini kanıtladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Avrupa Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto'nun Var Olmak İçin Bir Nedeni Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu