CZ: ''Twitter'ın Hacklenmesi Bitcoin İçin Muazzam Bir 'Reklam'!'' - BTC MAGAZİN

CZ: ”Twitter’ın Hacklenmesi Bitcoin İçin Muazzam Bir ‘Reklam’!”

Binance CEO’su CZ, Twitter sayfasının Bill Gates ve Barack Obama gibi kişilerle hacklendiğini için kendini ayrıcalıklı hissediyor. CZ, bu hack’in neden Bitcoin için iyi olabileceğini açıkladı.

Twitter hesabı diğer yüksek profilli sayfalarla birlikte ele geçirilen Binance başkanı CZ, şimdi tekrar Twitter’da ve neler olduğu hakkında birkaç fikir paylaştı.

CZ, Twitter hack ve takip eden devasa Bitcoin aldatmacasının neden BTC ve gelecekteki potansiyel sahipleri için olumlu bir sonuca sahip olabileceğini açıkladı.

“Bu Twitter Hacki, ‘Bitcoin Aldatmacası’ Değil”

CZ, birçoğunun üst düzey girişimcilere, politikacılara ve ünlülere ait çok sayıda doğrulanmış Twitter hesabına yapılan son saldırıyı çağırmayı tercih ettiği için, olanların bir “Twitter hack” olarak sınıflandırılabileceğini, ancak “Bitcoin hack” veya “Bitcoin aldatmaca” olarak sınıflandırılamayacağını belirtti.

” ‘Bitcoin hack?’ Hayır, Bitcoin saldırıya uğramadı. Bilgisayar korsanları Bitcoin istiyor, çünkü değerlidir. Banka soyguncuları nakit istediğinde buna ‘Nakit Soygunu’ denmez. Bu bir banka soygunu. ‘Bitcoin aldatmaca mı?’ Hayır, Bitcoin kimseyi dolandırmadı.”

Twitter, Daha Aktif Bir Kripto Topluluğu Nedeniyle Saldırıya Uğradı

Changpeng Zhao, sosyal medya platformlarının çoğunun farkında olmadan dolandırıcıların Facebook, YouTube ve başka yerlerdeki kullanıcılardan kriptoyu kandırmasına izin verdiğine dikkat çekti.

Ancak Twitter’ın daha aktif bir kripto topluluğu var. Bu nedenle Jack Dorsey’in platformu bu saldırı için seçildi.

CZ’ye göre, çoğu çevrimiçi platformun güvenlikle ilgili sorunları var; Twitter bu konuda yalnız değil. CZ, Google’ı dolandırıcılara karşı en güçlü korumaya sahip olduğunu belirtti.

“Bu Hack Kripto İçin Net Olarak Pozitiftir”

Son olarak, Binance şefi olayın kripto para için “net pozitif” olduğunu varsaydı. Twitter, belki de coinler ve daha önce BTC’nin ne olduğunu bilmeyenler de dahil olmak üzere, Bitcoin hakkında farkındalığı büyük ölçüde yaydı.

CZ, dünyanın en güçlü ve popüler insanlarının Twitter hesaplarının, bir aldatmaca olmasına rağmen Bitcoin hakkında mesaj yaydığı ve böylece BTC için büyük bir pazarlama kampanyası başlattığı gerçeğini vurguladı.

“Ne olursa olsun, #bitcoin için muazzam bir ‘reklam’ kampanyasıdır. Tüm bu ünlü hesaplardan ne sıklıkla kripto hakkında tweet alıyorsunuz?”

CZ Saldırı Tarafından “Ayrıcalıklı Hissediyor”

Son olarak, Binance CEO’su şakayla, sayfasının Elon Musk, Bill Gates ve Barack Obama ile birlikte hacklendiğinden onur duyduğunu belirtti.

Bir hatırlatma olarak, Binance, Coinbase, Ripple, CoinDesk ve kripto alanından diğerlerinin hesaplar da hackerlar tarafından saldırıya uğradı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu