Analist PlanB, 288.000$ Fiyat Tahmininde Bitcoin'i Diğer Servet Piyasalarıyla Kıyasladı - BTC MAGAZİN

Analist PlanB, 288.000$ Fiyat Tahmininde Bitcoin’i Diğer Servet Piyasalarıyla Kıyasladı

  • Ünlü analist PlanB, Bitcoin S2F modeline dayanan 288.000$ BTC fiyat tahminini tekrarladı ve BTC’yi geleneksel değer piyasalarıyla karşılaştırdı.

Bitcoin için hisse senedi-akış modelinin yaratıcısı PlanB takma adı altında yazan önde gelen piyasa analisti, 288.000 dolarlık BTC için önceki tahminini tekrar tweetledi ve görüşünü desteklemek için yeni veriler sundu.

Bitcoin ile Altın, Elmas ve Gayrimenkul Karşılaştırması

Anonim analist ve tüccar PlanB, Bitcoin de dahil olmak üzere çeşitli varlıkların (servet depoları olarak kabul edilebilir) stok-akış değerini karşılaştırdığı bir yazı yayınladı.

PlanB, altın, gümüş, elmas, gayrimenkul ve Bitcoin gibi akışa hazır grafiği üzerine çeşitli güvenli liman varlıkları belirtti.

Bitcoin için BTC S2F formülünü takip edenlere hatırlattı ve önceki BTC fiyat hedefinin olduğu gibi kaldığını doğruladı: 288.000 dolar.

Analist, daha sonra açıklamalar ve kaynaklar içeren ayrıntılı bir makale sunmaya ve makaleyi web sitesinde yayınlamaya söz verdi.

Altın, Bitcoin ve Emlak Gözyaşı Döküyor

Bir Twitter kullanıcısının yorumuna yanıt verirken, PlanB tüm bu varlıkların (altın, gümüş, elmas, gayrimenkul ve Bitcoin) bir değer deposu olarak rekabet ettiğini belirtti.

PlanB, piyasaların sürekli bir finansal kriz yaşadıklarını, yatırımcıların yukarıda bahsedilenler arasından güvenilir güvenli liman varlıkları aradıklarını paylaştı.

Plan B’ye göre, bazı yatırımcılar biraz Bitcoin almak için altın veya gayrimenkullerini satıyorlar. Bunun tersini yapan kişiler de var, çünkü güvenli cennetler çemberi bu günlerde oldukça küçük.

“Hepsi servet deposu olarak rekabet ediyor. Bazıları Bitcoin satın almak için altın satıyor. Bitcoin satın almak için gayrimenkul satan diğerlerini tanıyorum. Ve tabii ki tam tersi de var. Şu anda paranızla gidecek çok fazla yer yok: negatif getirili tahviller veya süper yüksek PE düşük temettü eşitliği.”

PlanB ayrıca, parasal varlık olarak depolanmadığını ve dolayısıyla S2F değerlerinin düşük olduğunu iddia ederek bakır, platin, paladyum ve diğerleri gibi değerli metallerden de bahsetmiştir.

Değerleri var, ancak değerleri esas olarak endüstriyel kullanımlarına dayanıyor.

Robert Kiyosaki Altın, Gümüş ve Bitcoin Depoluyor

Son tweet’lerinde, ünlü yatırımcı ve “Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, bu üçünün en sevdiği varlık haline geldiği için Bitcoin, altın ve gümüş satın aldığını itiraf etti.

Kiyosaki onlara uygun fiyatlı ve güvenilir değer depoları diyor. Bitcoin ve gümüş için çok uygun olduklarını söylüyor, çünkü BTC fraksiyonlar (satoshis) olarak satın alınabilir ve gümüş dolar bozuk paraları olarak satın alınabilir.

Ancak, servet yaptığı varlık olan Robert Kiyosaki’nin “ilk aşkı” gayri-menkuldü. Bu günlerde Bitcoin ve eğitim işine daha fazla geçiş yapıyor gibi görünüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu