Robert Kiyosaki: Bitcoin 10 Bin – 12 Bin Dolara Düştüğünde Heyecanlanacağım

Gayrimenkul, altın ve Bitcoin’de ünlü yatırımcı ve ayrıca popüler finans yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin hakkında bir başka olumlu açıklamada bulundu. Kiyosaki, BTC fiyatının şu anki düşüşünden hiç endişe duymadığını aksine heyecanlandığını söyledi.

Robert, takipçilerine fiziksel altın ve gümüşün yanı sıra Bitcoin’e de yatırım yaptığını hatırlattı. Yatırım kariyerine 1990’larda gayrimenkulle başladı ancak son tweetlerinden birinde bu varlığın artık iyi olmadığını ve şimdi bunun yerine Bitcoin’i tercih ettiğini söyledi.

Genel olarak, Kiyosaki 2020’den beri BTC hakkında olumlu şeyler tweetliyor ve pandemi başladığında onu çok kez övdü, ABD hükümeti o yıl 6 trilyon dolardan fazla bastı ve bunu Amerikalılara “hayatta kalma çekleri” şeklinde verdi. O zamanlar USD’nin öldüğünü ama Bitcoin’in varlığını sürdüreceğini söyledi.

Bitcoin dibini dört gözle bekliyorum

Bugünkü tweet’te Kiyosaki, Bitcoin’in dibe vurmasını dört gözle beklediğini ve bunun 12.000 ila 10.000 dolar seviyeleri arasında olmasını beklediğini ima etti. Bu gerçekleştiğinde, ABD Federal Rezervi ve ABD Hazinesine karşı Bitcoin üzerine bahis oynadığı için “endişeli değil, heyecanlı” olacağını söyledi.

Bu yıl, ABD merkez bankası Federal Rezerv, enflasyonu dizginlemek için şahin önlemler aldı; faiz oranlarını yükseltti. Bu faiz artışlarının her biri, Bitcoin fiyatını 20.000 $ fiyat seviyesinin altında veya civarında tutarak etkiledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Yatırımcı Faaliyetleri Boğa Koşusunun Devam Edeceğini Gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu