Dan Tapiero: Bitcoin Fiyatı Halving İçin Destek İstiyor

  • Mayıs ayında halvinge yaklaşan Bitcoin (BTC) ile ilgili birçok tahmin var. Deneyimli makro yatırımcı Dan Tapiero’nun mevsimsel fiyat istatistikleri hakkında söyleyecek bir şeyleri var.

Efsanevi küresel makro yatırımcı ve Gold Bullion International’ın kurucusu Dan Tapiero, Bitcoin (BTC) sahiplerinin aylık ortalama kazanç istatistiklerini izledi.

Boğa Nisan, Boğa Mayıs

Bay Tapiero, Bitcoin (BTC) fiyatının ortalama ve medyan aylık kazançlarını/kayıplarını gösteren bir istatistik açıkladı.

Aksine, en kötü kayıplar genellikle traderler tarafından Eylül, Ağustos ve Ocak aylarında yaşandı. Bu analiz, 2012-2019 yıllarını kapsıyor ve ABD Doları karşılığında kazançları/zararları sayıyor.

Ayrıca, Tapiero, Bitcoin (BTC) ve geleneksel piyasa hareketleri arasındaki artan korelasyonun bu uzun vadeli geleneği bozmayacağından emin.

Sertleştirme yeni bir halving

Bay Tapiero’nun 13 Mayıs’ta gelecek üçüncü Bitcoin (BTC) halvingine bakış açısı yükseliyor. Bu olayın, bu Bitcoin (BTC) mevsiminin olumlu eğilimi için ‘daha fazla destek’ sağlaması gerektiğini vurguladı.

Yatırımcılar, ABD Federal Rezervinin gösterdiği Kantitatif Hafifletme politikasını ima ederek halvingi bir ‘sertleştirmeyle’ karşılaştırdı. COVID19‘un neden olduğu bu önlemler bazı varlıkların enflasyonuyla sonuçlanabilirken, havling kripto kralının tedariki ile ters etki yapacaktır.

Ben “halving” yerine “sertleştirme” demeyi düşündüm. Yanlış mı anladım?

Analistlerin büyük çoğunluğu, Bitcoin (BTC) havlinglerinde yükseliş beklerken, amiral gemisi kriptosunun bazı eleştirmenleri bu hisle ‘hiçbir şeyin yarısı hala hiçbir şey değildir’ diye alay ediyorlar.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın