Çin Hükümeti Daha Fazla Blockchain Keşfinde

  • Çin, yeniliklerini ülke çapında ilerletmeye yardımcı olmak için blockchain endüstrisine daha fazla dahil oluyor.
  • Son zamanlarda yapılan bir açıklamada, hükümet, teknolojiyle ilgili ulusal standartlar için bir plan hazırlamaya yardımcı olmak üzere 15 kuruluştan oluşan bir teknik komite bir araya getirmeleri gerektiğini belirten resmi bir duyuru açıkladı.

Çin hükümeti, ülke çapında inovasyonunu ilerletmeye yardımcı olmak için blockchain endüstrisine daha fazla dahil oluyor. Yakın tarihli bir açıklamada hükümet, ortaya çıkan teknoloji ve dağıtılmış ledger teknolojisi ile ilgili ulusal standartlar için bir plan hazırlamaya yardımcı olmak üzere 15 kuruluştan oluşan bir teknik komite bir araya getirmeleri gerektiğini belirten resmi bir bildiri açıkladı.

Söz konusu komite, ulusal standartların oluşturulmasını sağlamaya yardımcı olacak, yürürlükteki mevcut yasalara uygun olacak ve ayrıca endüstrinin gelişimini teşvik edecek. Hükümet, finans, endüstriyel, akademik, politik ve araştırma alanlarında geçmişe sahip 15 farklı kuruluştan çeşitli insanları dahil etti.

Buna Çin Halk Bankası, MIIT, Tencent ve Zhejiang Üniversitesi’nden birkaç kişi de dahil.

Çin, yeni bir teknoloji söz konusu olduğunda daima lider bir ülke olmuştur. Batı dünyasında bile, ABD blokchain ürünleri ve protokolleri için toplam yatırım konusunda lider konumdadır, ancak Çin, sektördeki entegrasyon ve düzenleyici çalışma söz konusu olduğunda önemli ölçüde daha fazla ilerleme görmektedir.

Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Terra, Ethereum'dan Sonraki En Büyük İkinci Blok Zinciri Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu