Kudelski Security ve Hosho'dan 'Akıllı' Ortaklık - BTC MAGAZİN

Kudelski Security ve Hosho’dan ‘Akıllı’ Ortaklık

Siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı Kudelski Security, 19 Mart’ta bir basın açıklamasında bulundu. Kudelski, Blockchain ekosistemleri için daha fazla güvenlik sağlamak amacıyla akıllı sözleşmeleri denetleyen firma Hosho ile stratejik bir ortaklığa girdi.

Çok uluslu operasyonları Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bölgelerden gerçekleşen İsviçre merkezli, son teknoloji ürünü bir teknoloji çözümleri sağlayıcısı olan Kudelski Security, bu Ocak ayında bir Blockchain Güvenlik Merkezi (BSC) başlattı.

Uygulamalı kriptografi alanında uzmanlığa sahip olan Kudelski, BSC’nin yeteneklerini arttırmak ve şirketlerin ilgili yetenek setlerini birleştirmek için Las Vegas merkezli Hosho ile ortaklığın kurulduğunu bildirdi. Ortaklığın amacı, blok zincirleme teknolojisini kullanan işletmelere ve kamu sektörü kuruluşlarına daha sağlam güvenlik çözümleri sağlamak.

Basın açıklamasında Hosho’dan yapılan bir araştırmaya göre, güvenlik açıkları nedeniyle 2018’de blok zincir şirketlerinden 2 milyar doların üzerinde bir kayıp ya da çalıntı olduğu bildirildi. Hosho’nun akıllı sözleşme sektörünü denetlemesi, dört kişiden birinin “kritik güvenlik açığı ve beşte üçünün en az bir güvenlik sorunu” olduğunu iddia etti.

Kudelski, yeni ortaklığın birleşik kaynaklarının geniş bir varlık yelpazesinin güvenli blok zincirleme uygulamalarını tasarlamasına, oluşturmasına ve işletmesine ve nihayetinde daha az riskle yatırımlarından daha fazla değer elde etmesine izin vereceğini belirtti.

Hosho’nun kurucusu ve başkanı Hartej Sawhney, şunları söyledi:

“Bu ortaklık ile ilk defa bir blok zinciri siber güvenlik liderinin halka açık bir siber güvenlik şirketiyle güçlerini birleştirdi. İşletmeler, ademi merkeziyetçi defter teknolojilerini eski sistemlerine dahil etmeye hızla devamediyor. Kudelski gibi siber güvenlik, IoT ve kamu erişim çözümlerinde 30 yıldan fazla deneyime sahip şirketlere, sektörün giderek artan karmaşık taleplerini karşılamak için ihtiyaç duyuluyor. ”

Hosho’nun yakın zamanda personelinin yüzde 80’ini işten çıkarması istendi. Bu da çok sayıda mühendisin gereksiz yere denetim çalışması yapmasının önüne geçti. Sawhney, yaptığı bir açıklamada, uzun vadeli kripto ayı piyasası ortasında yapılan akıllı sözleşme denetimlerindeki bir düşüşün hamlede önemli bir faktör olduğunu söyledi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu