Fransız Lüks Ürün Devi Blockchain Platformu Geliştiriyor - BTC MAGAZİN

Fransız Lüks Ürün Devi Blockchain Platformu Geliştiriyor

Fransız lüks mal devi Moët Hennessy Louis Vuitton SE’nin (LVMH), ürünlerini izlemek ve bir Blockchain platformu geliştirmek için ConsenSys ve Microsoft Azure ile birlikte çalıştığı bildirildi.

AURA olarak adlandırılan blok zincirle çalışan platformun, Mayıs veya Haziran 2019’da iki büyük LVMH yan kuruluşu olan Louis Vuitton ve Parfums Christian Dior ile birlikte canlı yayınlanması planlanmakta.

Rapora göre, AURA platformu JPMorgan’ın Ethereum (ETH) blok zincirinde çalışan Quorum blok zinciri platformuna dayanıyor.

İlk aşamada, AURA’nın, LVMH’nin lüks ürünlerinin orijinalliğini ispatlaması ve kökenlerin satış noktalarına kadar izlenmesine olanak sağlaması bekleniyor. Bir sonraki aşamada, şirket yaratıcı fikri mülkiyet haklarının korunmasının yanı sıra müşterilere yönelik özel teklifler, etkinlikler ve reklam karşıtı sahtekarlık olaylarını keşfetmeyi planlıyor.

Blockchain destekli platformu sunmak için LVMH’nin, bir yıldan uzun süredir AURA projesi üzerinde çalışan ve tam olarak blok zinciri geliştirme kuruluşu ConsenSys ve Microsoft’un Azure bulut hizmeti ile çalıştığı iddia edilen bir tam zamanlı Blockchain ekibi tuttuğu bildirildi.

Başarıyla pilotize edildikten sonra, projenin LVMH’nin diğer markalarına ve nihayetinde rakiplerine uzatılması planlanıyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu