Rusya'da Dijital Para Birimi Hazırlıkları Başladı - BTC MAGAZİN

Rusya’da Dijital Para Birimi Hazırlıkları Başladı

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, son zamanlarda ülkenin dijital para birimlerinin beklentilerini araştırdığını ve hatta altınla desteklenen bir para birimi başlatmayı düşündüğünü açıkladı:

”Bu umuda içtenlikle inananlar var. Ve sadece para kazanmak isteyenler değil. Bilirsiniz, işte burada yetiştirilen ideoloji – özünde hükümet müdahalesi olmadan özel para sisteminin yaratılması. ”

VICE News 27 Aralık 2019’da yayınladığı bir videoda, Rusya’nın Blockchain alanına yöneldiğini vurguladı.

Ethereum ağının kurucu ortağı Vitalik Buterin, Blockchain teknolojisinin beklentilerini tartışmak üzere hükümet tarafından Rusya’ya davet edildi.

Buterin’in ayrıca, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in müttefik olduğu Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnikhanov ile görüştüğü bildirildi.

Görüşmede Minnikhanov, Blockchain teknolojisinin “en adil ve en doğru” ödeme sistemi olduğuna inandığını belirtti. Ayrıca, petrol fiyatlarındaki dalgalanmanın Rus Rublesi’nin değer kaybetmesi olasılığını arttırdığına dikkat çekti.

Başkan Minnikhanov, Buterin’in bölgedeki diğer teknoloji liderlerine ilham vermek amacıyla bir Hackathon düzenlemeye davet etti.

Vnesheconombank Başkanı Sergey Gorkov yakın zamanda yeni bir Blockchain araştırma enstitüsü için desteğini açıkladı ve Blockchain teknolojisi hakkındaki görüşlerini paylaştı:

“Ticari bankalar, geleneksel bankacılık faaliyetlerinin sonsuza dek olduğu gibi kalamayabileceğinin farkındalar. ”

Blockchain teknolojisini İnternet ile karşılaştıran Gorkov açıklamasına şöyle devam etti:

“90’lı ve 2000’li yıllarda interneti uygulamayı reddeden ülkeler olduğunu düşünelim. O ülkeler bugün nerede olurlardı? Bugün Blockchain ile uğraşmayanlar 20-30 yıl içinde Taş Devri’nde kalacaklar. ”

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu