Çin Yetkililerinden Kripto Para Faaliyetleri Hakkında Yeni Risk Uyarısı - BTC MAGAZİN

Çin Yetkililerinden Kripto Para Faaliyetleri Hakkında Yeni Risk Uyarısı

Çin‘in başkenti Pekin’deki bazı yerel yetkililer, kripto para ticareti faaliyetleri hakkında yeni bir risk uyarısı yayınladılar.

Pekin Yerel Mali Denetleme ve Yönetim Bürosu, Çin Halk Bankası İşletme Yönetimi Bölümü, Pekin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Bürosu ve Pekin Menkul Kıymetler Düzenleme Bürosu, Cuma günü yayınlandıkları bildiriye göre, firmalardan kripto işleriyle uğraşmamalarını istediler. 

Yetkililer, Çin’de son zamanlarda blockchain teknolojisinin tanıtımıyla birlikte, kripto para ticareti faaliyetlerinin yeniden canlanma belirtileri gösterdiğini söyledi. Yetkililer, bazı platformlarda, 2017’de yayınlanan ve ICO tekliflerini yasaklayan kanunun “ciddi şekilde ihlal edildiğini” belirttiler.

Bildiride, tüm firmalara, kripto para birimi projelerini veya platformlarını tanıtmamaları, kripto ticaretiyle uğraşmamaları ve kripto para birimleriyle ilgili herhangi bir hizmet sunmamaları gerektiği hatırlatıldı.

Yetkililer ayrıca yatırımcıları, aldatılmaktan kaçınmak ve yasa ve yönetmelik ihlallerini bildirmek için rasyonel kalmaya çağırdılar.

2017’de Çin makamları ICO’ları yasaklamış ve kripto borsalarını işlemleri durdurmaya zorlamıştı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu