Facebook'un Kripto Patronu: Bitcoin'in Para Birimi Olduğunu Düşünmüyorum - BTC MAGAZİN

Facebook’un Kripto Patronu: Bitcoin’in Para Birimi Olduğunu Düşünmüyorum

Facebook’un kripto para birimi projelerinin başkanı David Marcus, Çarşamba günü Bitcoin ’in dijital altın olduğunu, ancak işlemler için iyi bir para birimi olmadığını söyledi.

Marcus, New York’daki New York Times DealBook Konferansında konuştu:

“Bitcoin’i bir para birimi olarak değil, dijital altın olarak görüyorum.”

Marcus, Bitcoin’in altın gibi olduğunu, çünkü tıpkı insanların gerçek altınla yaptığı gibi Bitcoin’i bir yatırım olarak tutabileceğini söyledi. Marcus’a göre, Bitcoin’in yaşadığı şiddetli yükselişler ve düşüşler onu sınır ötesi para göndermeleri için kötü bir seçenek haline getiriyor.

Kripto dünyası, Facebook’un Libra kripto para birimi ve Calibra dijital cüzdanı ile hedeflediği önemli bir pazar. Bitcoin’in aksine, Libra’nın değeri ABD doları ve Euro gibi para birimlerine bağlanacak ve bu durum istikrarlı kalmasına yardımcı olacak.

Şirket Haziran ayında iki projeyi açıkladığından beri Marcus, Facebook’un Libra kripto para birimi ve Calibra dijital cüzdanının temsilcisi oldu. O zamandan beri, Facebook’un kripto para birimi girişimlerine destek vermek amacıyla ABD Senatosu önünde bir duruşma da dahil olmak üzere çok sayıda kamuoyu önünde yer aldı.

Marcus, “İnsanlar, çok değişken olduğu için ödemelerinde Bitcoin kripto para birimi gibi bir birim kullanmıyorlar. Bitcoin tamamen farklı bir amaca hizmet ediyor.” dedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu