Dev Transfer! Binance, Tether Treasury’ye 300 Milyon USDT Gönderdi

  • Whale Alert, Binance platformundan Tether’e şaşırtıcı miktarda USDT (300 milyon) gönderildiğini fark etti. Tether CTO, işlemin niteliğini açıkladı.

Whale Alert hesabı, Binance ağır sikletinin Tether Hazinesi’ne gönderdiği mamut büyüklüğünde bir USDT miktarı tespit etti.

Ancak Tether ekibi, topluluğa neden gerçekleştiğini açıklayarak yorum yaptı.

300 Milyon USDT Binance Tarafından Taşındı

Whale Alert’a göre, ticaret devi Binance’den Tether Hazinesi’ne şaşırtıcı miktar olan 300 milyon USDT gönderildi.

Kullanıcılar konuyu şirkette güvensizlikle dolu olağan yorumlarıyla doldurmaya başlamadan önce, işlemi açıklayan bir Tether tweetinden alıntı yapıldı.

Şirket, Binance’ın Tether’in zincir takası yapmasına ve 300 milyon Tron-USDT’yi Ethereum tabanlı USDT’ye (ERC-20) dönüştürmesine yardımcı olan üçüncü taraf olacağını açıkladı.

Topluluğa, bu operasyon sırasında toplam USDT arzının değişmeyeceğine garanti verildi.

İşlem ayrıntıları 300 milyon USDT’nin Tron blok zincirine dayandığını doğruladı. Tether’ın CTO’su Paolo Ardoino da öyle söyledi:

Bazıları Yaklaşan USDT Yakımları Bekliyor

13 Haziran’da Tron CEO’su Justin Sun, Tron blok zincirine dayanan USDT miktarının 2,7 milyara ulaştığı haberini paylaştı.

‘Crypto Japan’ adıyla anılan anonim bir tüccar, yukarıda belirtilen 300 milyon USDT’nin, daha önce “havadan” basılmış ve Mart ve Haziran aylarında BTC’yi pumplamak (fiyatı yükseltmek) için kullanılan depolamanın bir parçası olduğunu iddia etti.

Bu USDT zulasının muhtemelen yakılacağına inanıyor.

Tether genellikle topluluk tarafından büyük miktarlarda USDT’yi basmakla eleştirilir. Hatta bazıları bu para basma işlemlerini ABD hükümeti şirketleri kurtardığı, fonları koruduğu ve ortalama ABD vatandaşlarına bir dizi hayatta kalma ödeneği kapsamında nakdi yardım ödediği için Fed’in Mart ayından bu yana gerçekleşen QE (Parasal Genişleme) ile karşılaştırdı.

Bazıları da USDT‘nin Bitcoin fiyatını manipüle etmek için kullanıldığını iddia ediyor ve bunun için Tether’i suçluyorlar.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın