Taşınmayan Bitcoin'ler Boğa Koşusunu Mu Yansıtıyor? - BTC MAGAZİN

Taşınmayan Bitcoin’ler Boğa Koşusunu Mu Yansıtıyor?

  • Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yüzde 61’i bir yıldan uzun süredir uykuda ve BTC fiyatı yükselişte.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yüzde 61,33’üne bir yıldan fazla bir süre dokunulmadı.

BTC fiyatının 362$ ile el değiştirdiği 15 Ocak 2016’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %61.28’i geçti.

Bitcoin’in Fiyat Geçmişinin Söyledikleri

En son durgun Bitcoin oranı o kadar yüksekti ki, karşılaştırmalı kripto para birimi görkemli boğa koşusuna yaklaşık 20.000 dolara başladı.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının, uyuyan arzının bir önceki zirvesine ulaştıktan sonra 5 Ocak 2017’de 1.120 dolarlık yeni bir ATH’ye tırmanmasının bir yıldan fazla sürdüğünü belirtmek gerekir.

Bu yüzden boğalar bu sefer hemen fiyat takdirini (yükselişi) beklememelidir.

Bitcoin’in önceki günlerine dönersek, önde gelen kripto para biriminin fiyatı, taşınmamış coinlerin yüzdesinin 17 Şubat 2011’de yeni bir yüksekliğe (yüzde 29,22) ulaşmasından sonra (beş ayda 1$ ile 29$ arasında) tavandan geçmişti.

İğneyi Hareket Ettirmeme

Bitcoin’in önceki boğa koşularını kopyalayıp kopyalayamayacağı görülüyor, ancak arzın daha büyük bir yüzdesine sahip daha güçlü eller, piyasanın daha az satış baskısına maruz kalacağını açıkça gösterdi.

Grayscale Investment ile Bitcoin alımları ile madencileri geride bırakan alımlar ve boğalar için oldukça pembe bir resim elde ettik.

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı, oynaklığı Nisan ayının en düşük seviyesine gerilemesiyle, 9,100$ seviyesinin biraz üzerinde.

Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu